Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Star Shooter 2 FS - válka v kosmu

  12:00aktualizováno  1. listopadu 4:16
Vládnoucí despota versus vůdce povstalců, vyřizující si své mocenské touhy v kosmickém prostoru, to je něco, co se hned tak jenom neuvidí. Zde máte jedinečnou možnost se této války přímo zúčastnit.

Star Shooter 2 FS

Platforma: Freeware
Výrobce: Hippo Games

Stáhnout

Star Shooter 2 FSTato další akční hra od českých autorů má vskutku neobvyklý námět, inspirovaný zřejmě událostmi z historie a přenesený do fantastického prostředí, tedy do kosmu. Krutí vládnoucí despotové to nikdy neměli lehké, vždy museli počítat s tím, že se najdou odpůrci jejich režimu, kteří udělají vše proto, aby je o vladařské křeslo připravili a zmocnili se ho ve svůj prospěch. Samozřejmě tak nečinili proto, aby nastolili demokratickou vládu, ale byli vedeni touhou po neomezené moci při svém vlastním vládnutí. Šlo tedy ve své podstatě nahradit jednoho samovládce druhým, což ovšem nepřineslo nikdy žádný užitek utlačovanému lidu. Jedno bylo ale vždy stejné, ať už zvítězil kdokoliv, krutě se potom pomstil svým odpůrcům.

Ocitnete se tedy v prostředí Impéria, které ovládá samozvaný vládce jménem “Yarrdesh”, proti němu se do čela povstalců postavil jejich vůdce “Zachanov”, který vyvolal povstání s cílem zbavit nenáviděného Imperátora jeho vládnutí. Snad nejvíce sympatická při jejich sporu o moc je ta skutečnost, že do svého konfliktu nezatáhli vlastní přívržence, ale rozhodli se pro boj muže proti muži. Zřejmě i proto, aby neničili majetek prostých lidí a neohrožovali při souboji jejich životy, nasedli do svých kosmických korábů a vyletěli do vesmíru, kde mají oba dostatek prostoru k vyřešení dilematu, kdo z koho. Domnívám se, že toto jejich rozhodnutí je velmi gentlemanské a kdyby takto postupovali všichni vojevůdci, nebylo by na Zemi krvavých válek.

Star Shooter 2 FSHra samotná nabízí hned několik variant pro způsob vedení souboje. Ihned na začátku si můžete vybrat, za koho budete chtít bojovat, zda za Imperátora, ten má k dispozici bílé kosmické plavidlo, nebo za vzbouřence “Zachanova”, jehož loď je červená. Jako soupeř vám může posloužit váš kamarád, nebo i sourozenec, pokud tuto možnost nemáte, může se stát protivníkem váš počítač. Stačí si jen v menu zaškrtnout příslušná okénka a pak už nezbývá nic jiného, než se pustit do boje na život a na smrt. Ovládání kosmických lodí je vskutku jednoduché, pro pohyb plavidla používáte kroužení myší, při střelbě pak její levé tlačítko a pro bombardování cílů potom pravé.

Nahoře na liště se stále nacházejí údaje o stavu vašeho i soupeřova korábu, každý přesný zásah je zde evidován. Oba však jste schopni vypouštět klamné cíle, které však při nárazu do nich podstatně poškozují obě lodě, je tedy nezbytně nutné se jim vyhýbat, nebo je včas likvidovat pomocí palubních kulometů, nebo pokud se právě nacházejí pod vámi, nemilosrdně je bombardovat. Pohybovat se můžete s lodí na všechny strany, záleží jen na tom, do jaké polohy nastavíte vaši myš. Manévrovací schopnosti máte tudíž ohromné a ničím neomezené, nutno ovšem podotknout, že stejné vlastnosti má i nepřítel. Je tedy nutné při souboji s tímto faktem počítat a tak trochu i předvídat úniky nepřátelského korábu.

Star Shooter 2 FSGrafické provedení mě mile překvapilo, neboť s přihlédnutím k velikosti stahování je přímo úžasné a předčí i kvalitu zpracování mnohem objemově rozsáhlejších podobných her. Samozřejmě, že doprovodné hudby a zvukových efektů se nedočkáte, na to už autorům pochopitelně nezbyl prostor. Také se nedočkáte žádného bodování, či jiných výsledků. Buďto prostě zvítězíte, nebo ve svém bojovém plavidle uhoříte. Výsledek je ale vždycky stejný, po skončení souboje se dozvíte, že vítězný protivník se ujímá nové vlády a právě se chystá krutě a krvavě potlačit všechny své odpůrce. Jak vidíte, všichni diktátoři jsou stejní, nic lepšího vás tedy v nejbližší budoucnosti nečeká, ať už zvítězil kdokoliv.

Co říci na závěr? Domnívám se, že hra stojí za stáhnutí a zahrání už proto, že těch 0.183 MB za pokus rozhodně stojí.

Autor:


Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz