Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Star Shooter III – hvězdné souboje

  12:00aktualizováno  29. března 11:01
Chcete-li se pořádně odreagovat a jen tak si bezhlavě zastřílet, lze vám doporučit tuto českou plnou hru, v níž usednete do kokpitu malé bojové rakety a vydáte se do vesmíru, kde budete ničit nepřátele.

Star Shooter III

Platforma: Freeware
Výrobce: Hippo Games

Stáhnout

Star Shooter IIIČeský vývojový tým Hippo Games je v našich končinách hodně známý, o čemž mimo jiné svědčí nemalé množství vydaných titulů (jen namátkou Racer, Kulič, Bombič, Awary…), ale také velký ohlas, který si tato skupinka nadšenců získala svými hrami u vás, našich čtenářů. Jednou z jejich nových her je i akční vesmírná hra jménem Star Shooter III, na kterou se podíváme trochu blíže na několika následujících řádcích.

Jelikož velikost Star Shootera III není nijak velká, staženou ji máte za pár krátkých minut a poté se již ničím nerušeni můžete pustit do hraní. Jakmile ji dekomprimujete a spustíte, ocitnete se v hlavním menu hry. Jak záhy zjistíte, není toho tu moc, co by se dalo nastavit – pouze lze určit počet hráčů a vyladit ovládání hry tak, aby vám co nejlépe sednulo. Star Shooter IIIDobře se tu porozhlédněte, neboť hlavní menu hodnotím jako graficky vůbec nejpovedenější prvek ve hře.

Jak jste si tedy ze závěru výše uvedeného odstavce vyvodili, vlastní hra není dvakrát moc graficky přitažlivá. Je to, bohužel, pravda a my s tím mnoho nenaděláme. Ale vraťme se zpět ke hře. Po jejím startu vidíte na dvou protilehlých koncích obrazovky dva rozdílné vesmírné koráby a jeden budete ovládat vy, druhý počítač, potažmo váš soupeř, s nímž jste se rozhodli utkat. Netřeba dlouho čekat a hned byste se měli pustit do hry, protože jakékoli zdržení může rychle rozhodnout celý boj! Takže tu dlouze neokounějte (taky není na co) a ihned položte prsty na ovládací klávesy a hrdě se vrhněte do krutého boje.

Vaším úkolem je se pokusit co nejrychleji anihilovat vašeho soupeře pomocí laserových střel, které můžete stiskem příslušné klávesy vystřelovat. Star Shooter IIIOvšem to samé může činit on a boj skončí v okamžiku, kdy jeden z vás zemře. Indikátory života jsou zobrazeny v horní části obrazovky a jakmile jeden z nich klesne na nulu, hra končí a vy se dozvíte, kdo se stal vítězem.

Jak jsem již několikrát zmínil, po grafické stránce vás tato hra s nevětší pravděpodobností nezaujme. Je to opravdu škoda, protože všechny předchozí hry od Hippo Games, které jsem zmínil výše, byly jednak skvěle hratelné, ale také graficky atraktivní. Star Shooterovi III to tedy moc nevyšlo a rozhodně se nedá říci, že technické nedostatky dohání hratelnost – i ta je pouze průměrná a nelze jednoznačně říci, zdali se vám bude líbit, či nikoli. Avšak, jak se říká, za pokus nic nedáte a jelikož hra je velmi malá, klidně si ji zkuste, třeba se vám bude líbit.


Autor:


Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz