Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Star Thing – sám na vetřelčí lodi

aktualizováno 
Kosmickou loď ztracenou v hlubokém vesmíru se vydává očekovat osamocený průzkumník. A nyní hádanka. Došlo na palubě k pouhému poškození podpory života, nebo je to celé hrozivější…? :-)
70

Star Thing

Platforma: Freeware
Výrobce: James Maston

  • Level design
  • Zajimavá atmosféra
  • Pomalý gameplay ( = panák chodí pomalu)
  • Strohá grafika

Stáhnout

starthing_03

starthing_01Z pradávné soutěže Alienware jsme tu recenzovali už několik her. Měli jsme tu Cow Abductor ve kterém jste... unášeli krávy. Měli jsme tu i druhou hru, jejíž jméno moje chabá paměť dávno odsunula kamsi mezi pojmy z matematiky a datum narození přítelkyně, tedy hodně hluboko, a ve které jste s pochroumaným člověkem utíkali před alienem. I dnešní hra byla vytvořena speciálně pro soutěž Alienware, nicméně ze všech tří je rozhodně nejlepší.

Ocitáte se v roli průzkumníka, který má zjistit, co se stalo s lodí U.S.S. Rose (nebo tak nějak). Loď se šestičlennou posádkou se před několika dny přestala ozývat a na vás je přijít všemu na kloub. Již velmi brzy po vstupu na palubu objevíte haldy alienware mimozemšťanů a bitva o záchranu posádky může začít.

starthing_02První kroky na palubě mi velmi vzdáleně připomínaly System Shock. I podobný grafický styl a otevírání deníků posádky by mohlo slibovat více, než vzdálenou podobnost. Jakmile se váš panák začne pohybovat, brzy si uvědomíte, že kráčí tempem osmdesátiletého staříka po amputaci nohou. Veškerá akce a pohyb jsou ve Star Thing skutečně neskutečně pomalé, byť si nejsem úplně jistý, že to je zcela ke škodě.

Rozhodně je třeba vyzdvihnout level design. Kola se od sebe liší nejen graficky, ale také různými primitivními prostorovými rébusy a pastmi. Musíte také číst deníky posádky, protože se v nich často skrývají přístupové kódy k uzamčeným částem lodi. Celkově je to příjemné osvěžení stojatých vod 3D akcí

starthing_03Slabší hodnocení nicméně ukazuje, že Star Thing má u řadu problémů. Strohá grafika a hlemýždí pohyb jsou dvěma největšími. Pokud se hra hraje jako se zapnutým bullet-timem a navíc se při té rozvážné chůzi koridory nemáte ani na co dívat, je to zkrátka problém. Absentuje také hudba, což ovšem není nic, to by pár pěkných MP3 písniček nemohlo napravit. V neposlední řadě mne také lehce zklamal příběh. Ten sice exceluje zpracováním (kdy naposledy jste pročítali v nějaké freewarovce lodní záznamy?), nicméně sám o sobě je klišé nejtvrdšího kalibru.

Z akcí, které jsem za poslední týdny hrál, patří Star Thing rozhodně mezi lepší kusy. Sám jsem vydržel procházet palubu lodi nadprůměrně dlouhou dobu a zajímal se o osud posádky. Avšak ve chvíli, kdy na mě baflo hned několik známých šablon za sebou a panák se stále ne a ne rozběhnout rychleji, moje nadšení začalo upadat. I přes řadu záporů Star Thing doporučuji, nicméně rozhodně nečekejte, že vám akce rozpumpuje adrenalin.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz