Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Star Wars - Proti Císaři

  12:00aktualizováno  15. srpna 2004 12:38
Válek ve vesmíru jste již jistě svedli spousty, ale zabojovat si s rebely proti Impériu v kosmu, tomu snad neodolá žádný statečný bojovník, zvláště už proto ne, že si můžete vybrat, za kterou stranu chcete bojovat.
60

Star Wars - Proti císaři

Platforma: Freeware

Stáhnout

Star Wars - Proti císařiKdesi v daleké Galaxii zuří krutá válka. Hrstka rebelů se snaží přemoci galaktické impérium, které soustavně rozšiřuje svoji krutovládu po celé Galaxii. Proti nim však stojí mocné jednotky v čele s Císařem a mohutnou bojovou stanicí Hvězda Smrti. Plány, jak by se dala tato vesmírná pevnost v podobě velké, dobře obrněné planety zničit, jsou však uloženy v paměti robota, který se nachází na s rebely spřátelené kosmické lodi MILLENIUM FALCON. Tato byla sice vtažena pomocí tažného paprsku do tolik obávané Hvězdy Smrti, avšak její posádce se podařilo osvobodit. Loď s plány na zničení Hvězdy Smrti je teď na cestě k planetě YAVIN IV, která se stala dočasným útočištěm rebelů.

K planetě YAVIN se ovšem současně blíží i bojová stanice Impéria, aby ji mohla zničit. Pokud se lodi M-FALCON nepodaří doletět s plány včas na základnu, Star Wars - Proti císařibude to konec veškerých nadějí rebelů. Impérium však nechce nechat loď uprchnout a na zteč s ní poslalo několik stíhaček TIE-FIGHTER, které dostaly za úkol zlikvidovat M-FALCON. Vaším úkolem tedy bude dostat se s M-FALCON pře letku stíhaček TIE-FIGHTER až k planetě YAVIN IV, přesněji řečeno na její západní stranu, kde se nachází základna rebelů. Stíhačky Impéria netvoří v této misi letky, zbraně M-FALCON by si měly s nimi rychle umět poradit. Přesto to nebude jednoduché, neboť stíhaček je spousta a dostat se přes ně bude velice obtížné.

Hra běží dobře v rozlišeních 640x480 a 800x600. Pokud máte rozlišení vyšší, musíte si jej přepnout na jedno z uvedených v nastavení obrazovky. V hlavním menu můžete zvolit "Nová hra" pro začátek kampaně za rebely. Po splnění každé mise obdržíte heslo pro vstup do následující úrovně. To můžete v hlavním menu zadat do kolonky a potvrdit kliknutím na "Zadat heslo". Star Wars - Proti císařiV menu "Hrát bitvu" si můžete vybrat jednu z deseti připravených bitev, pokud jste již dokončili kampaň, jinak máte k dispozici jen první tři bitvy. Pomocí tlačítek myši si zvolíte, za kterou stranu bude hrát počítač a za kterou vy sami. Hrací plochu tvoří pole o rozměrech 13x19 políček. Tahy se střídají mezi rebely a impériem.

Vždy, když dokončíte všechny zamýšlené tahy, stisknete tlačítko "Další tah". Pohybování a útok probíhá tak, že označíte svoji jednotku, místo kam chcete, aby se pohnula či zaútočila, a vyberete "Pohyb" nebo "Útok" anebo na toto políčko dvakrát kliknete. Pohybovat se i útočit můžete vždy jen na sousední políčko. Jednotky mají následující parametry: Síla, Obrana, Rychlost (kolik políček může jednotka za jeden tah překonat/kolikrát může útočit), Tahy (kolik akcí ještě může jednotka do konce tahu provést) a Životy Star Wars - Proti císaři(u vesmírných lodí, kráčejících tanků apod. znamená počet životů tohoto stroje, u letek, vojenských jednotek a pod. vyjadřuje počet stíhaček/vojáků v letce/jednotce. Ztrátou životů klesá tedy i síla a obrana.)

Autor sám pak ve svém komentáři uvádí, že na hře začal pracovat někdy v létě roku 1999, ale tehdy se teprve učil pracovat v programu DELPHI, takže práci na této hře musel i z jiných důvodů přerušit, dokončit se mu ji podařilo až letos v dubnu. Domnívám se, že to kvalitě hry jenom prospělo, je vidět, že autor celou zápletku promyslel a dotáhl do těch nejmenších podrobností. Jsem přesvědčena, že příznivci kosmických soubojů si tedy vskutku přijdou na své. Přeji vám hodně štěstí ve hře a to i za autora.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 136 čtenářů

Témata: Galaxie, Robot, Stíhačka

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz