Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Star Wars - Proti Císaři

  12:00aktualizováno  15. srpna 2004 12:38
Válek ve vesmíru jste již jistě svedli spousty, ale zabojovat si s rebely proti Impériu v kosmu, tomu snad neodolá žádný statečný bojovník, zvláště už proto ne, že si můžete vybrat, za kterou stranu chcete bojovat.
60

Star Wars - Proti císaři

Platforma: Freeware

Stáhnout

Star Wars - Proti císařiKdesi v daleké Galaxii zuří krutá válka. Hrstka rebelů se snaží přemoci galaktické impérium, které soustavně rozšiřuje svoji krutovládu po celé Galaxii. Proti nim však stojí mocné jednotky v čele s Císařem a mohutnou bojovou stanicí Hvězda Smrti. Plány, jak by se dala tato vesmírná pevnost v podobě velké, dobře obrněné planety zničit, jsou však uloženy v paměti robota, který se nachází na s rebely spřátelené kosmické lodi MILLENIUM FALCON. Tato byla sice vtažena pomocí tažného paprsku do tolik obávané Hvězdy Smrti, avšak její posádce se podařilo osvobodit. Loď s plány na zničení Hvězdy Smrti je teď na cestě k planetě YAVIN IV, která se stala dočasným útočištěm rebelů.

K planetě YAVIN se ovšem současně blíží i bojová stanice Impéria, aby ji mohla zničit. Pokud se lodi M-FALCON nepodaří doletět s plány včas na základnu, Star Wars - Proti císařibude to konec veškerých nadějí rebelů. Impérium však nechce nechat loď uprchnout a na zteč s ní poslalo několik stíhaček TIE-FIGHTER, které dostaly za úkol zlikvidovat M-FALCON. Vaším úkolem tedy bude dostat se s M-FALCON pře letku stíhaček TIE-FIGHTER až k planetě YAVIN IV, přesněji řečeno na její západní stranu, kde se nachází základna rebelů. Stíhačky Impéria netvoří v této misi letky, zbraně M-FALCON by si měly s nimi rychle umět poradit. Přesto to nebude jednoduché, neboť stíhaček je spousta a dostat se přes ně bude velice obtížné.

Hra běží dobře v rozlišeních 640x480 a 800x600. Pokud máte rozlišení vyšší, musíte si jej přepnout na jedno z uvedených v nastavení obrazovky. V hlavním menu můžete zvolit "Nová hra" pro začátek kampaně za rebely. Po splnění každé mise obdržíte heslo pro vstup do následující úrovně. To můžete v hlavním menu zadat do kolonky a potvrdit kliknutím na "Zadat heslo". Star Wars - Proti císařiV menu "Hrát bitvu" si můžete vybrat jednu z deseti připravených bitev, pokud jste již dokončili kampaň, jinak máte k dispozici jen první tři bitvy. Pomocí tlačítek myši si zvolíte, za kterou stranu bude hrát počítač a za kterou vy sami. Hrací plochu tvoří pole o rozměrech 13x19 políček. Tahy se střídají mezi rebely a impériem.

Vždy, když dokončíte všechny zamýšlené tahy, stisknete tlačítko "Další tah". Pohybování a útok probíhá tak, že označíte svoji jednotku, místo kam chcete, aby se pohnula či zaútočila, a vyberete "Pohyb" nebo "Útok" anebo na toto políčko dvakrát kliknete. Pohybovat se i útočit můžete vždy jen na sousední políčko. Jednotky mají následující parametry: Síla, Obrana, Rychlost (kolik políček může jednotka za jeden tah překonat/kolikrát může útočit), Tahy (kolik akcí ještě může jednotka do konce tahu provést) a Životy Star Wars - Proti císaři(u vesmírných lodí, kráčejících tanků apod. znamená počet životů tohoto stroje, u letek, vojenských jednotek a pod. vyjadřuje počet stíhaček/vojáků v letce/jednotce. Ztrátou životů klesá tedy i síla a obrana.)

Autor sám pak ve svém komentáři uvádí, že na hře začal pracovat někdy v létě roku 1999, ale tehdy se teprve učil pracovat v programu DELPHI, takže práci na této hře musel i z jiných důvodů přerušit, dokončit se mu ji podařilo až letos v dubnu. Domnívám se, že to kvalitě hry jenom prospělo, je vidět, že autor celou zápletku promyslel a dotáhl do těch nejmenších podrobností. Jsem přesvědčena, že příznivci kosmických soubojů si tedy vskutku přijdou na své. Přeji vám hodně štěstí ve hře a to i za autora.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 136 čtenářů

Témata: Galaxie, Robot, Stíhačka

Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz