Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Star Wraith IV: Reviction - skočte do kokpitu

  12:00aktualizováno  25. června 3:47
Missile inbound! Prudce uhýbám do strany a mačkám vypouštění návnad. Pípání počítače prozrazuje, že to nepomáhá. Štíty mojí stíhačky to poznávají o sekundu později. Denní chléb pilota uvnitř tohoto tradičního vesmírného simulátoru.
80

Star Wraith 4

Platforma: Freeware
Výrobce: StarWraith 3D Games

Stáhnout

Star Wraith 4O Reviction by se pravděpodobně dalo napsat zhruba totéž, co o předchozím dílu série v loňské recenzi Aleny Varkočkové. I tentokrát platí, že Reviction je původně placená hra uvolněná jako freeware a poskytující jistou útěchu fanouškům kdysi tak slavných vesmírných simulátorů.

Za necelých 12 MB Reviction obsahuje překvapivě kvalitní audiovizuální zážitek - je to trojrozměrné, s kvalitním ozvučením a ne-už-tak kvalitní grafikou, nicméně stále ještě snesitelnou. Rozhodně je na vizuální podobě poznat, že hra vyšla jako budget už před nějakým tím pátkem. Kondiční hráče ale brzy po usednutí za knipl překvapí něco jiného. Obtížnost.

Star Wraith 4Průměrná životnost nezkušeného pilota prostřed bitvy se i na nejlehčí obtížnost počítá na sekundy. Často ani divoké manévrování a vypouštění návnad nepomáhá před salvou řízených střel, a pokud přežijete úvodní baráž, stále ještě vás čeká klasický dogfight na kanóny. Jakkoliv vám tutorial vtlouká do hlavy, že se vám bude hodit (mimochodem perfektně zpracovaný) radar, ve skutečnosti nebude čas ani se na něj podívat.

Ačkoliv si obvykle potrpím na poutavý příběh, právě ten mi v Reviction kvůli zmíněné obtížnosti poněkud utekl - třikrát neúspěšně opakovat první misi kampaně, to se jen tak nevidí a jako už mnohokrát jsem si musel přiznat, že jsem dost lama. Chybějící save rozhodně nepomáhá; z nějakého záhadného důvodu asi spousta freeware vývojářů věří, že přidání funkce save pošle jejich duši do pekla. Čili budu muset vzít za vděk oficiálním textem popisujícím tajnou cestu jedné lodi hluboko doprostřed nepřátelského území, to celé rozloženo na 25 misí.

Z tohoto důvodu jsem ale více než ocenil možnosti vytvořit si misi podle vlastní chutě v Instant action. Nabízí řadu nastavení Star Wraith 4prostředí, od mise uvnitř mlhoviny po misi těsně nad atmosférou planety, a nastavení druhu mise, od eskorty nákladní lodě až po klasický útok na stíhačky nepřátelské letadlovky. Tady se konečně plně projevila návyková akce, kdy hned po startu z vaší letadlovky jdete do boje, zatímco v kampani často musíte dlouze poletovat k waypontu.

Finální verdikt je na každém z vás. Pokud jste hardcore fandové simulátorů, pravděpodobně o Reviction už víte. Pokud by jste naopak chtěli "prostě zkusit nějaký létání", bylo by rozumnější poohlédnout se po méně obtížné hře. Náročnost ale nic nemění na tom, že Reviction nabízí zběsilou akci v rozumném balení.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Další z rubriky

Po nesprávné odpovědi v Baldi's Basics dostanete pravítkem přes prsty

Baldi's Basics

Noční můra může mít mnoho podob. Někoho děsí tmavá monstra, dalšího uzavřené prostory a pak jsou tací, které málem...

The Librarian vás okouzlí svým pohádkovým světem

The Librarian

Sníh pokojně padá na střechy fantaskního městečka a ve zdejší opuštěné knihovně se děje něco nekalého. Příčinu toho...

The Dark Mod přináší legendární Thief moderním hráčům

The Dark Mod

Město spí pod rouškou mlhového oparu a oblohu osvětluje jen srpek měsíce. Přesně v takových chvílích vyráží do ulic...Najdete na iDNES.cz