Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stars and Stripes Alternative Racer

  12:00aktualizováno  2:25
Závodní hry tu nemíváme každý den, proto Stars and Stripes Alternative Racer dozajista potěší všechny milovníky adrenalinu. Nejedná se sice o závody v pravém slova smyslu, ale zárukou kvality budiž výborné umístění na Independent Games Festivalu.
60

Stars and Stripes Alternative Racer

Platforma: Freeware
Výrobce: Strange Bunny

Stáhnout

Stars and Stripes Alternative RacerIndependent Games Festival je mezi světovými nezávislými vývojáři pojem. Tato akce se koná každý rok v San Franciscu a bývají tam oceňovány ty nejinovativnější a nejoriginálnější nezávislé hry. Letos v březnu proběhne již sedmé vyhlášení vítězů a právě dnešní Stars and Stripes Alternative Racer je jedním z desíti studentských projektů, které se probojovaly až do finále.

A co že Stars and Stripes Alternative Racer jsou? Dle popisu samotných autorů jde o překroucení tolik oblíbeného závodního žánru, kde namísto toho, že uháníte po nudné statické trati, se vše generuje přímo za letu (doslova) před vámi. Stejně tak byly vypuštěny konvenční závodní vehikly, jako třeba auta nebo motorky, a na jejich místo se dostaly čtyři kulatě kulaťoučké kuličky. Jejich cíl je jednoduchý – získat 5 hvězdiček a zvítězit. Jakmile k tomu dojde, máte možnost zapsat svůj čas do tabulky nejlepších jezdců.

Ihned po spuštění se hra jeví jako jedno velké technologické demo – je vám ukázáno trojrozměrné prostředí, na kterém se generuje skleněná cesta. Za několik málo sekund se tu ale objeví naši čtyři závodníci – koule zelené, červené, modré a žluté barvy. Stars and Stripes Alternative RacerVám bude v závislosti na jedné ze tří obtížností přiřazena některá z nich, tudíž výběr bohužel nespočívá na vašich bedrech, ale je zcela v elektronickém mozku počítače. Samotný průběh závodění je až neskutečně prostý, protože vaším úkolem je se co nejdříve dostat do čela peletonu a nechat za sebou všechny další koule. Pokud na první pozici setrváte, budete odměněni jednou hvězdičkou. Naopak v okamžiku, kdy se se ocitnete na úplném chvostě, získáte kroužek, který vám dává možnost nějakým způsobem potrápit soupeře. Třeba sesláním atomové bomby.

Zajímavé na všem je fakt, že nesmíte být ani dost rychlý, ani moc pomalý. V případě prvním byste totiž mohli předběhnout generování trati a vjet do místa, kde je pouze vzduchoprázdno a spadnout neznámo kam. To samé platí i kdybyste byli na místě poslední – ihned jak všechny koule po trati projedou, dochází k jejímu odstranění, tudíž se nevyplácí zpomalovat.

Stars and Stripes Alternative RacerCelkově vzato ale Stars and Stripes Alternative Racer takovou bombou nejsou. Celkem rychle se ohrají a po pár minutách vám nebude problém vítězit i na tu nejtěžší obtížnost. Hezké by bylo, kdyby generované tratě byly naprosto odlišné, ale za současného stavu si jsou všechny svou stavbou až neskutečně podobné, takže vás to po chvíli začne nudit. Na druhou stranu má tato hra na freeware poměry relativně nadprůměrné zpracování, proto je téměř pořád na co koukat.

P.S.: Hra ke svému spuštění vyžaduje grafickou kartu s vertex shadery, tudíž např. majitelé odlehčených GeForce MX karet ji nemusí ani stahovat…

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz