Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stealth Bastard – hra na schovávanou

  0:12aktualizováno  0:12
Ve hrách se schováváme často. Stealth Bastard tuto formulku neobohacuje o výbuch originality. O to kvalitněji se ale hraje a vypadá.
90

Stealth Bastard

Platforma: Freeware
Výrobce: Curve Studios

  • Skvělá grafika
  • Fyzika a osvětlení prostředí
  • Vynikající level design
  • Stealthová hratelnost
  • Zábavně vysoká obtížnost

Stáhnout

Stealth Bastard

Stealth Bastard

Stealth Bastard

Hry na schovávanou (stealth akce) jsou skoro tak staré jako žánr hopsaček sám. Plížení se svou zábavností vyrovná všemu tomu virtuálnímu střílení, hlavně je k němu ale potřeba používat i mozek. Příkladem par excellence je titul Stealth Bastard. V pohledu z boku se v něm jako titulní “neviditelný bastard“ musíte dostat z bodu A do bodu B. Vaše postava při tom může být spatřena, nesmí ale natáhnout bačkory. To celé v omáčce nadprůměrně kvalitní grafiky, fyziky a desítek náročných levelů.

A avatarovy smrti si v Stealth Bastardovi užijete více než dost. Prostředí dělá vše proto, aby vám vítězství nedarovalo zadarmo – zapomeňte na možnost, že po vyvolání poplachu ozbrojence nějak ukličkujete, jako tomu bylo třebas v podobném It Belongs In An Ancienit Ruin. Stealth Bastard je naježený lasery, které vaší postavy promění na kaši za desetinu sekundy, a nosí je tu i ti nejrezavější roboti.

Stealth Bastard

Stealth Bastard

Alfou a omegou celého zážitku je především logické uvažování nad (velmi dobrou) konstrukcí herních levelů. Zpočátku jde jen o to využít, že kamerám chvíli trvá, než proskenují celou místnost. Velmi záhy ale dojde na konstantně střílející lasery, pochodující roboty a další pasti. Pro jejich překonání je třeba využít svůj mozek a herní fyziku prostředí – tady posunout bednu, aby automatický robot přešel až na konec místnosti a sám tak vaší postavě otevřel dveře, támhle zase lze komplikovaně využít výtah k vykrytí střílejících laserů. Podstatné rovněž je, že vizuální stránka tu není pouhým atraktivním pozlátkem, ale slouží i hratelnosti samotné – zatímco v nedávném Number 23 Escapes! tak zorné pole stráží zoufale chybělo, ve Stealth Bastard vás díky systému osvětlení ani nenapadne, že by něco podobného mohlo chybět. 

Stealth Bastard

Stealth Bastard

Marketingové pikle nejsou plné jenom negativních konspiračních čachrů, občas ale také přifouknou pod kotel hráčskému komfortu. Tak jako jste si nedávno na YouTube mohli legálně pustit film Czech Made Man, protože šlo o součást reklamy na další film od stejných producentů, i současná Stealth Bastard vychází v rámci reklamy na nezávislou akci Explodemon!. Hráče to ale vyloženě zajímat nemusí – Stealth Bastard je totiž především řemeslně vytříbeným dílkem, které pobaví na nepatřičně dlouhý čas.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů

Témata: Robot, Zdeněk Kubík

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz