Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stealth Bastard – hra na schovávanou

  0:12aktualizováno  0:12
Ve hrách se schováváme často. Stealth Bastard tuto formulku neobohacuje o výbuch originality. O to kvalitněji se ale hraje a vypadá.
90

Stealth Bastard

Platforma: Freeware
Výrobce: Curve Studios

  • Skvělá grafika
  • Fyzika a osvětlení prostředí
  • Vynikající level design
  • Stealthová hratelnost
  • Zábavně vysoká obtížnost

Stáhnout

Stealth Bastard

Stealth Bastard

Stealth Bastard

Hry na schovávanou (stealth akce) jsou skoro tak staré jako žánr hopsaček sám. Plížení se svou zábavností vyrovná všemu tomu virtuálnímu střílení, hlavně je k němu ale potřeba používat i mozek. Příkladem par excellence je titul Stealth Bastard. V pohledu z boku se v něm jako titulní “neviditelný bastard“ musíte dostat z bodu A do bodu B. Vaše postava při tom může být spatřena, nesmí ale natáhnout bačkory. To celé v omáčce nadprůměrně kvalitní grafiky, fyziky a desítek náročných levelů.

A avatarovy smrti si v Stealth Bastardovi užijete více než dost. Prostředí dělá vše proto, aby vám vítězství nedarovalo zadarmo – zapomeňte na možnost, že po vyvolání poplachu ozbrojence nějak ukličkujete, jako tomu bylo třebas v podobném It Belongs In An Ancienit Ruin. Stealth Bastard je naježený lasery, které vaší postavy promění na kaši za desetinu sekundy, a nosí je tu i ti nejrezavější roboti.

Stealth Bastard

Stealth Bastard

Alfou a omegou celého zážitku je především logické uvažování nad (velmi dobrou) konstrukcí herních levelů. Zpočátku jde jen o to využít, že kamerám chvíli trvá, než proskenují celou místnost. Velmi záhy ale dojde na konstantně střílející lasery, pochodující roboty a další pasti. Pro jejich překonání je třeba využít svůj mozek a herní fyziku prostředí – tady posunout bednu, aby automatický robot přešel až na konec místnosti a sám tak vaší postavě otevřel dveře, támhle zase lze komplikovaně využít výtah k vykrytí střílejících laserů. Podstatné rovněž je, že vizuální stránka tu není pouhým atraktivním pozlátkem, ale slouží i hratelnosti samotné – zatímco v nedávném Number 23 Escapes! tak zorné pole stráží zoufale chybělo, ve Stealth Bastard vás díky systému osvětlení ani nenapadne, že by něco podobného mohlo chybět. 

Stealth Bastard

Stealth Bastard

Marketingové pikle nejsou plné jenom negativních konspiračních čachrů, občas ale také přifouknou pod kotel hráčskému komfortu. Tak jako jste si nedávno na YouTube mohli legálně pustit film Czech Made Man, protože šlo o součást reklamy na další film od stejných producentů, i současná Stealth Bastard vychází v rámci reklamy na nezávislou akci Explodemon!. Hráče to ale vyloženě zajímat nemusí – Stealth Bastard je totiž především řemeslně vytříbeným dílkem, které pobaví na nepatřičně dlouhý čas.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů

Témata: Robot, Zdeněk Kubík

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz