Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Steel Broadsides - zahajte palbu, kapitáne!

  12:00aktualizováno  10:34
Vítejte na palubě naší bitevní lodi, která se aktuálně plaví nebezpečnými nepřátelskými vodami. Naštěstí ale má na své palubě umístěno hned několik funkčních kanónů, jimiž lze za přispění přesné mušky protivníky skolit.
70

Steel Broadsides

Platforma: Freeware
Výrobce: maxelliomega

Stáhnout

Steel BroadsidesZa pomocí vývojového nástroje Gamemaker vznikla zajímavá hra mající ambice vystoupit z šedého průměru a alespoň trochu zazářit, k čemuž by jí měl pomoct zajímavý koncept tahové strategie opleskávané neustálým přívalem mořských vln. Ano, v Steel Broadsides skutečně převezmete roli kapitána a to ne jen tak ledajakého. Tento dokonce vydává příkazy týkající se vojenských záležitostí. Ostatně jinak to ani v této vypjaté situaci nejde.

Herní obrazovka je rozčleněna na dva obdélníky oddělené tlustou přepážkou – ani ta vás ale od nebezpečí číhající na druhé straně neubrání. Ostatně přestřelovat přes ní budete Steel Broadsidesi vy. Právě loď na pravé straně je na několik následujících minut váš úhlavní nepřítel a pokud v rychlosti nezničíte vy ji, udělá ona to samé s vámi. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o tahovou strategii, není třeba počítat s desítkami až stovkami projektilů naráz létajících vzduchem. Steel Broadsides je přeci jen trochu klidnější záležitostí, kdy k odpalu dojde vždy jen jednou za pár sekund z každé strany. Sílu a směr doletu si můžete jednoduše nastavit pomocí na spodu umístěného menu, složeného ze čtSteel Broadsidesyř šipek a jedné akční klávesy.Zpočátku budete dost možná nastavení síly jen tak od oka tipovat, po několika levelech ale dostanete cit a budete sami vědět, která z hodnot síly dostřeluje zhruba kam, což akci podstatně zjednoduší. I tak ale bude pořád přituhovat a na herní pole přibývat nové lodě. Ty sice na sobě nemají kanóny, dokonale ale mohou mást vaší orientaci. K dokončení levelu si těchto „drobků“ nemusíte všímat a stačí se zaměřit jen na velkou loď z kanóny – teprve jejím výbuchem totiž aktuálně rozehraná mise skončí a posune se dál. Čas od času se navíc dočkáte lehké změny grafického kabátku v podobě podstatně tmavšího moře ap.

Steel Broadsides je zpočátku zajímavou a hlavně zábavnou záležitostí s přituhující obtížností ale začne trochu ztrácet dech a to ačkoliv máte k dispozici také pomoc letecké síly a u kanónů dostatek možných nastavení. Zkrátka a dobře hru na dlouhá letní odpoledne od ní rozhodně nečekejte, lehce nadprůměrný kousek s odpovídajícím zpracováním ale v něm jistě najde každý.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

32 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Témata: Loď

Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz