Step By Step - krok za krokem

  12:00aktualizováno  30. září 5:00
Pěkně jeden po druhém si budete muset rozmýšlet své kroky, které povedou nečekaně rozsáhlou logickou hrou, kde je cílem projít celým bludištěm a nezanechat za sebou žádné stopy.
70

Step-by-Step

Platforma: Freeware
Výrobce: Manfred Kopp

Stáhnout

Step by stepStep-by-step neboli překladem krok za krokem to je nová logická hra v lehce netradičním duchu. Místo již mnohokrát viděným konceptům se autor vydal neprošlápnutou cestou, která simuluje život obyčejného chodce v řadě bludišť, které se řídí podle přesně zadaných pravidel.

První levely v Step-by-step jsou vlastně takovým malým tutoriálem, který jinak ve hře absentuje. V rámci těchto úvodních misí tedy nebudete mStep by stepuset téměř vůbec přemýšlet, prostě jen budete následovat zcela jasnou cestu, která vás jistě dovede do cíle. Ovšem pozor, cílem každého levelu ve hře není jen dorazit na šedé políčko označené jako exit. Po cestě musíte zlikvidovat všechny kostičky po nichž se k cíli projdete tak, aby v momentě, kdy stoupnete na pevný šedý schod, již za vámi nezbyly žádné kousky modré a jiné barvy. Ostatně barvy v této hře nehrají jen estetickou roli, rozhodují o počtu stoupnutí, kterých se můžete na dané kostičce dopustit. Zatímco na modré jednou našlápnete a ony hned zmizí, zelené teprve po prvním šlápnutí zmodrají, tudíž zvládnou celkem dvě přejití. Podle toho si musíte celou cestu řádně naplánovat, aby vaše cesta přes zelenou křižovatku vedla celkem dvakrát a podařilo se vám ji tak smazat ze světa.

Step by step

Zpočátku budou cesty zcela zřejmé již při prvním pohledu na okolní prostředí. Později ale bude projití levelem až výsledkem složitého plánování a výběrem těch správných cest, které se všelijak kříží a zkombinovat je tak, aby na sebe navázaly a zároveň jste prošli úplně všechny a tím je smazali. A i když se to může zdát zcela neproveditelné, povede vás za ručičku tak trochu i hra samotná. Poté co totiž začnete na špatné cestě a vydáte se tam, odkud správná cesta k dokončení levelu nevede, hra automaticky vaše trápení ukončí, danou mapu zresetuje a postaví vás pěkně na začátek. I když toto tak trochu zkracuje konečnou dobu hraní, není to vůbec na škodu, vždyť tvůrce pro všechny hráče přichystal rovných 99 misí, což je úctyhodné číslo.

Směrem dolů ale hodnocení dosti strhává grafická stránka s jednolitým černým pozadí, které je zejména v počátečních krátkých levelech dosti nepříjemná a na první pohled bije do očí. Již jen za ten zajímavý a netypický nápad si ale vaši pozornost zaslouží.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

18 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů

Nejčtenější

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

V oddechové Epic Shop si dva kulturisti otevřou obchod

Epic Shop

Dva bratři, chlapi jako hora a společný sen. Otevřít si vlastní fantasy krámek je jednoduché, ale přijít na to, jak...

Najdete na iDNES.cz