Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stick Soldiers 2 - čistokrevná řežba se vrátila

  12:00aktualizováno  17. srpna 8:24
Není snad čistokrevnější multiplayerové akce, než právě Stick Soldiers - stylové, prosté, z nejzákladnějších geometrických tvarů vybudované, ale neuvěřitelně zábavné bitvy za pomoci řady zbraní v různorodých arénách. A pokračování se zavedeného trendu drží, jen ještě ledascos vylepšuje.
70

Stick Soldiers 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Whitespace

Stáhnout

Stick Soldiers 2Stick Soldiers patří k několika málo hrám, o nichž lze bez nějakého falešného pochlebování a manipulování fakty říci, že vytěžily z minima maximum. Jejich provedení totiž skutečně minimalistické je, zábava, kterou poskytují, se ovšem počítá na dlouhé, dlouhé hodiny. Vzhledem k zaujetí, jež probudili v recenzentech freewarem se zabývajících webů, a zejména ve fanoušcích, jejichž počet vzrůstal s každým dnem geometricky, dostoupila před časem obliba této akční gamesky fáze fanatického zbožňování. Za těchto okolností není divu, že se autoři rozhodli vytvořit pokračování, které by se drželo zavedené tradice, ale přineslo celou řadu pozitivních změn, jež by hratelnost ještě posunuly směrem vzhůru. Ostatně přiznejme si: zlepšování audiovizuálního provedení by znamenalo nutnou ztrátu stylu hry, jenž si na prostotě a čistotě přímo zakládá, a jen těžko by se daly označit jinak, než jako ústup z těžce vybojovaných pozic (vojenskou terminologií řečeno). Proto je logickým vyústěním, že změny, jež pro ospravedlnění vývoje Stick Soldiers 2 přijít musely, nastaly v oblasti herního systému a nikoliv grafického a zvukového pozlátka.

Stick Soldiers 2Na druhou stranu, mnoha fanouškům jedničky by se mohlo zdát, že změn není až zase tolik - a kdyby šlo o to, zda do Stick Soldiers 2 investovat těžce vydělané peníze, většina hráčů by od podobného úmyslu asi couvla. Herní systém nabízí buď deathmatchový nebo týmový mód, přičemž opět jde o to jediné: vraždit nepřátelské panáčky pomocí různorodých zbraní a připisovat si tak co nejvíce bodů do hodnocení. Arzenál je široký a obsahuje některé vskutku lahůdkové kousky - krom základní pistolky jsou tu kulomety, velmi účinné granáty, bazuka či třeba vynikající plamenomet. Méně často než zbraně se objevují a respawnují i jiné bonusy, z nichž zejména brnění jistě přijde vhod, potěší ale i lékárnička. Některé zbraně umožňují prakticky neomezenou střelbu, v jiných (typicky například ultramocný raketomet) se nachází nábojů jen poskrovnu, nicméně není se třeba nijak strachovat o osud hry ve chvíli, kdy munice přece jen dojde - různých míst, kde se v krátkých intervalech respawnují i velmi silné zbraně, je v každém levelu vždy dost a dost, což dává Stick Soldiers 2 rychlý a dynamický herní rytmus.

Stick Soldiers 2Stick Soldiers 2 se velmi snadno ovládají, základní klávesy po dvou třech hrách přejdou do krve každému. Snad jen: pro kvalitnější využití jednotlivých kousků ze zbrojního arzenálu se vyplatí podívat se do manuálu i na přepínací klávesy mezi zbraněmi: schopnost vyhodnotit bleskově situaci a vytáhnout na protivníka správný kanón je jednou z nejdůležitějších pro úspěch v obtížnějších variantách hry. Grafické zpracování je věcí, na níž budou asi opět výrazně rozdílné názory. Je nicméně zřejmé, že by autoři dost snadno mohli vytvořit i kvalitnější vizuální zážitek, neboť jednoduchou čárovou grafiku vyzdobili celou řadou efektů a animací - plamen, výstřely s odpadávajícími nábojnicemi, ustřelené vojenské helmy a bezhlavé postavičky pobíhající po levelu a ještě ve smrtelné agónii mačkající spouště svých zbraní. Rozhodli se ale jinak: pro zachování stylu jedničky - a minimálně z hlediska přehlednosti a hardwarové náročnosti to na škodu rozhodně není. Zvláště když k tomu přidali naprosto seriózní zvukové efekty. Stick Soldiers 2 není hrou pro každého, ale každý, kdo k ní přistupuje bez předsudků vůči audiovizuálnímu provedení, by se měl nakonec dobře bavit. I když až trochu příliš stejně, jako u dílu prvního.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz