Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stick Soldiers - boj na život a na smrt

  12:00aktualizováno  25. července 11:08
Pokud si myslíte, že ke správnému deathmatchovému klání musí nutně patřit i okázalé grafické zpracování a engine plný těch nejmodernějších technologií, pak hra Stick Soldiers vás jistě vyvede z omylu. I pouhé dvě barvy totiž postačí k tomu, abyste se u hry výborně pobavili.

Stick Soldiers

Platforma: Freeware
Výrobce: Whitespace Unlimited

Stáhnout

Stick Soldiers

Ač to tak na první pohled nemusí vypadat, hra Stick Soldiers má asi nejblíže k multiplayerovým pařbám, jako jsou Quake 3 nebo Unreal Tournament. Stejně jako v těchto hrách, i zde totiž budete bojovat o holý život v mnoha akcí nabitých deathmatchových kláních.

Vaším úkolem ve hře bude dosáhnout hodnosti Fragmeistera, což se vám může podařit jen jediným možným způsobem, a to systematickou likvidací vašich protivníků. Za každý zářez na pažbě vaší pušky budete povýšeni. Pokud se vám pak podaří skolit 12 nepřátelských vojáků, je nejvyšší hodnost vaše, stejně jako vítězství v dané aréně. Ovšem stejný cíl jako vy mají i všichni ostatní bojovníci, a tak se až nepříjemně často budete stávat obětí přesně mířené střelby vašich protivníků. Aby ale hráči nebyli frustrováni z neustálého umírání pod palbou strojově přesných botů, mají oproti počítačem řízeným hráčům jednu výhodu. Pokud v aréně padne některý z botů, poté co se znovu respawnuje, začíná znovu s nejnižší hodností. Oproti tomu živý hráč už o svou těžce vybojovanou hodnost nepřijde. I přesto ale není cesta k vítězství procházkou růžovou zahradou.

Stick Soldiers

Cest k eliminaci nepřátelských vojáků je poměrně hodně, i když většina z nich vede skrze hlaveň některé z šesti zbraní. K základnímu vybavení patří Luger, kterým sice můžete nějaký ten frag uhrát, ale až s ním budete lechtat protivníka, který vám odpoví salvou z AK47, dojde vám, že se budete muset poohlédnout po něčem, co vzbuzuje poněkud větší respekt. Pokud začnete s již zmíněným AK47, rozhodně neuděláte chybu. Jde o relativně přesnou zbraň, s kterou se již dá něco dokázat. Pokud byste ale přecijen dali přednost něčemu s větší kadencí, je tu pro vás UZI, jehož výhody jsou zaplaceny poněkud větším rozptylem. Příznivci přesné střelby tak zřejmě dají přednost sniperce, s jejímž laserovým zaměřovačem není problém odpravit nepřítele i na velkou vzdálenost. Zapomenout nesmím ani na ty nejničivější zbraně, mezi které patří granátomet nebo Flak Cannon. Sbírat ovšem nebudete pouze zbraně, ale i předměty poněkud defenzivnějšího ražení. Mezi ně se řadí neprůstřelná vesta nebo přilba. Aby toho nebylo málo, narazíte i na jetpack, s jehož pomocí se budete moci po omezenou dobu vznášet. Takto se můžete dostat i na jinak nepřístupná místa. Kromě toho se dá jetpack využít i jako zbraň. Pokud se zásoba paliva vyčerpá, je prázdná nádrž odhozena a po dopadu vybuchne ve zničující explozi.

Pro ty z vás, kterým by snad pouhé deathmatchové klání bylo málo, mám dobrou zprávu. Přímo se hrou se k vám dostanou i čtyři mapy podporující mód „Capture the flag“, čímž celkový počet herních arén vzrůstá na 14 kousků. Ovšem toto číslo zdaleka nemusí být konečné, neboť přímo do hry je zabudován i přehledný editor, ve kterém si můžete vytvořit mapu přesně podle vašich představ. Za zmínku jistě stojí i fakt, že vedle normální verze hry existuje i její týmová modifikace, která je neméně zábavná.

Stick Soldiers

Grafické zpracování hry může být pro mnohé zklamáním, ovšem jen do té doby, než poznají, že i pod nepříliš lákavým obalem se může skrývat opravdový poklad, jakým hra Stick Soldiers bezesporu je. Jak ale budete hrát, začnete si uvědomovat, že ten „nepříliš lákavý obal“ vlastně vůbec není tak špatný. Velice povedené jsou například částicové efekty, projevující se při střelbě z některých zbraní nebo při použití jetpacku. Nepřátele také můžete rozstřílet doslova na kousky (stejně jako oni vás :).

Jak tedy vyplynulo z předchozích odstavců, originální grafické zpracování hry rozhodně neubralo nic na její hratelnosti. A to je také důvod, proč byste si Stick Soldiers rozhodně neměli nechat ujít.

Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz