Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stomping Grounds – příběh z džungle

aktualizováno 
Máte rádi National Geographic? Chtěli byste hrát HOMAM ze světa Walta Disneye? Pokud jsou odpovědi alespoň trochu kladné, vzhůru do světa Stomping Grounds!
90

Stomping Grounds

Platforma: Shareware
Výrobce: Mind Control Software

  • Grafíka
  • Jste-li dekadentní, pak celý koncept je funny
  • Strategický element
  • Limitovaná herní doba

Stáhnout

stompinggrounds_03

stompinggrounds_01Zvláštní směsice mezi Heroes of Might and Magic a filmy jako Kniha džunglí. To je dětská, lehce infantilní strategie Stomping Grounds. I pokud vám ale není šest let, tak si s trochou dekadence Stomping Grounds vychutnáte, protože kde jinde jste naposledy viděli humánní nekrvavé souboje mezi opicí a lvem nebo epické střety družiny lva, šesti kanónenfutr antilop a dvou supů?

Ve shareware verzi můžete hrát 60 minut, přičemž na počátku všeho je příběh, ve kterém se lev Leo vydává hledat svého mladšího bratra, nebo tak nějak. Leo je samozřejmě vegetarián, takže se hromsky diví, když na něho po cestě zaútočí armáda antilop. Naštěstí svým +6 Charisma v průběhu bojů některé antilopy (a jejich věrné spojence supy) zrekrutuje, poráží zhulenou královnu antilop a pokračuje do pralesa mezi opice hledat bratra. Konce výletu se samozřejmě už nedočkáte, protože vám nejspíše vyprší herní limit.

stompinggrounds_02Výše uvedený příběh je evidentně do určité míry interpretován (i když... co si pomyslet o Leově hlášce, že "královně ta tráva vlezla do hlavy"?), základním faktem je, že ve Stomping Grounds proti sobě bojuje řada jednotek o suroviny (Jídlo) a upgrady a přístup k dalším, unikátnějším jednotkám.

Soubojový systém není zcela svobodný co se týče pohybu jednotek, narozdíl od HOMAM série, nicméně je dostatečně zábavný i bez manévrů. Každý střet probíhá na pět kol, přičemž zvítězit musíte alespoň ve třech. Do každého kola si můžete vzít neomezený počet jednotek, ale tyto budou i po vašem vítězství na další kolo unavené. Je proto potřeba takticky rozlišit, koho si vezmete dříve a koho později. Většina jednotek totiž stojí dost za prd. Leo sám o sobě je samozřejmě überkiller, ale nepřátelský blesk (ano, nechybí některé kouzla) ho dokáže značně pocuchat a sám prostě přečíslení pěti namaxovaných antilop nezvládne. Naopak vaše základní antilopy jsou prostě... antilopy. I s +2 First Strike nečekejte, že na nich bude stát klín blitzkriegu. Výhodněji na tom jsou supi, protože ti si zregenerují část svých životů.

Člověk se občas dost podiví, co to do recenze vlastně píše...

stompinggrounds_03Aby si hráč sebou nebral každou možnou jednotku (čímž by mu únava po boji mohla být putna) zavedli autoři do hry také surovinu Jídlo. Každá kreatura žere něco potravy (nacházené po boji nehygienicky v truhlách), upgrady samotné také stojí Jídlo, a tak nemá smysl sebou tahat desítky antilop, ale spíše vhodně upgradovat elitní sílu.

Ne, jídlo bohužel nesbíráte z padlých oponentů (nebo kamarádů). Stomping Grounds nejdou s dobou a recyklaci neznají. Hra zůstává po celou dobu věrná svému infantilnímu stylu a tak dokonce ani jednotky neumírají – dojdou-li jim životy, tak se cudně stáhnou lízat si rány.

Když přejdu celou ujetou podstatu hru, ve které dochází k bratrovražedným bojům mezi roztomile namalovanými zvířátky (umocněné jménem autorů - Mind Control Software), pak musím konstatovat, že Stomping Grounds je profesionálně zpracovaná strategie vhodná pro děti i dospělé, leč s pouhou jednou hodinou herní doby se dočkáte konce příliš brzy.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 52 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz