Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V prehistorickém StoneBack se snažíte přežít mezi dinosaury

  12:00aktualizováno  12:00
Tentokráte do pravěku! Ve StoneBack si do sytosti užijete herní styl podobný Minecraftu, či Terrarii. Budete sbírat suroviny, mlátit dinosaury kyjem po hlavě, vyrábět předměty a mnoho dalšího. Škoda jen, že hra není moc originální a systém výroby předmětů a inventáře se dá popsat jen jako „absurdní“.

StoneBack | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

40

StoneBack

Platforma: Freeware
Výrobce: BUG-Studio

  • celkem veselá grafika a neokoukané prostředí
  • úkoly od vesničanů
  • absolutně zpackaný systém výroby předmětů
  • nepoužitelný inventář
  • hraní není kdovíjaká zábava

Stáhnout
StoneBack

Tzv. survival hry (hry o přežití) jsou v poslední době extrémně oblíbené. Vyrábění předmětů, sbírání surovin, stavění vlastního obydlí, prozkoumávání okolí, to všechno je dneska přítomno snad v každé druhé hře.

Začalo to Minecraftem a ať už se nám to líbí, nebo ne, nedá se s tím nic dělat. StoneBack se na této vlně veze a to až hluboko do pravěku.

StoneBack

Náš hrdina, říkejme mu „kromaňonec“ musí pro své přežití činit všechno to, co bylo zmíněno výše. Jeho úkolem je prozkoumat okolí a zajistit, aby měl vždy plný žaludek a naopak, aby ho něco nesežralo.

To je celkem obtížné, když žije v jakési pokřivené kamenné době, kdy kolem něj běhají desítky žravých dinosaurů.

StoneBack

Aby přežil, musí se na tlaky okolí připravit. Třeba tím, že si vyrobí kamennou sekeru. Ostré kameny je třeba nejdřív vyrvat ze země tam, kde se nacházejí kamenná pole. Oproti tomu dřevo získá z pohostinnějších lokací, se zelenou trávou a stromy. K výrobě je pak třeba najít nejbližší osadu a na kamenném stole, který souží jako pracovní stanice, si sekeru vytvořit.

StoneBack

No, pak už zbývá vyrobit si ochranné oblečení, zbraň na dálku, postavit si grill a uvařit si nějaké to dinosauří maso. Přežít ve zdejším dvourozměrném světě je těžké nejen díky tomu, že je doleva i doprava náhodně generovaný a nekonečný, ale také díky tuně problémů, které výroba předmětů (a nejen ona) nese.

StoneBack

Na vině je snad nejhorší styl inventáře, jaký jsem kdy v historii her viděl. Je nefunkční, nedává vůbec smysl a nedá se ovládat. Nikdo vám neřekne, jak otýpku desíti klacků rozdělit na dvě po pěti, nebo jak věci z batohu pokládat na zem.

Vrcholem je fakt, že se nikde nedozvíte „recepty“ na výrobu. Jak seskládat tři šutry a dva klacky, aby vznikla sekera se pravděpodobněji dozvíte osvícením od boha, než od autorů hry.

StoneBack

StoneBack je sice teprve v raném stádiu vývoje, ale ačkoliv obsahuje zajímavé prvky, není jako hra nijak moc zábavný. Kácení stromu trvá půl století, bojovat je zbytečné, protože zvířata mají delší dosah útoků, inventář je kompletně nepoužitelný. Zajímavé jsou úkoly, které dostáváte od domorodců, nebo denní a noční cykly, během nichž dinosauři spí.

Pokud vám ony survival simulátory nepřerůstají přes hlavu a baví vás po stopadesáté začínat od nuly a sbírat kamínky ze země a listí ze stromů, pak StoneBack zkuste. Podle mého je to jen další slepá větev evoluce. Ostatně stejně, jako oni dinosauři.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz