Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Strange Climber vznikl původně jako chyba ve hře

  12:00aktualizováno  12:00
Strange Climber je hra, která vznikla náhodou jako nechtěný projev chybného programování. Musíte prozkoumat podivnou konstrukci a dostat se na její vrchol. To vás bude stát hodně úsilí a přesných skoků.
60

Strange Climber

Platforma: Freeware
Výrobce: Strangethink

  • velice zvláštní typ hry
  • nutnost být velice pozorný a přesný v pohybu
  • nic dalšího ve hře nenajdete
  • některé skoky jsou skoro neproveditelné
  • jen na krátké pobavení

Stáhnout

Strange Climber | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Strange Climber

Že někdy z toho špatného vzejde i něco dobrého, vám připomene Strange Climber. V této arkádě viděné z pohledu vlastních očí máte za úkol vyšplhat na obrovskou surrealistickou konstrukci. To je vše. Že to není ale ani zdaleka tak jednoduché, si uvědomíte vzápětí. Nečekejte akci, ani nějaký hlubší smysl, ale především pocuchané nervy, když šlápnete vedle.

Strange Climber

Podle autorů Strange Climber hra vznikla jako chyba v jiné hře, kdy se barevná plocha zkroutila do podivných tvarů a vytvořila cosi, co vypadá jako hranatá představa snového malíře. Stačilo přidat nějakou tu oblohu, sem tam přibarvit a vložit hudbu a hra byla na světě. Špatné se v dobré obrátilo.

Strange Climber

Hra postrádá jakýkoliv vyšší smysl nebo děj. Jediné, co můžete udělat, je vydat se na průzkum oné stavby a začít plánovat cestu na její vrchol. Co vás tam čeká, je záhada. Stavba je velice komplexní a ne všechny zdánlivé cesty a plošiny někam dál vedou, takže se můžete dostat na mrtvý bod a celá vaše práce je zbytečná. Je třeba zkoumat možnosti a opatrně plánovat. Výšlap to rozhodně není jednoduchý.

Strange Climber

Kromě pohybu můžete i běhat, což vám dovolí doskočit dál. Pravdou ale je, že i při skoku z místa je možné dosáhnout závratných výšek. Je ale třeba našlapovat opatrně. Některé plošiny jsou natolik úzké, že při neopatrném pohybu nebo skoku vedle spadnete o několik pater dolů, nebo nedej bože úplně na dno. Hráči, kteří nemají v lásce skákací puzzly v jiných hrách, by se měli Strange Climber zdaleka vyhnout.

Strange Climber

Této hře můžete vytknout spoustu věcí, ale je třeba si uvědomit, že nejde o titul, který by vyprávěl nějaký příběh, nebo se snažil vás zabavit na delší dobu. Osobně jsem po několika pokusech výšlap na konstrukci vzdal, protože jsem spadnul z několika desítek metrů dolů a na další jsem už neměl nervy. Pokud ale nemáte zrovna nic lepšího na práci, můžete si zkusit, jak jste na tom dobře s přesností vašeho skoku vy.     

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...Najdete na iDNES.cz