Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Strange Visit - radost pohledět

aktualizováno 
Pokud se ocitnete v noci na zcela neznámém místě, většinou to nevěstí nic dobrého. O to horší je situace když jde o opuštěný dům, který na vás dýchá tak trochu tajemnou atmosférou.
75

Strange Visit

Platforma: Freeware
Výrobce: David Pittman

  • bezchybná grafika
  • trochu slabší hratelnost

Stáhnout

Strange Visit

Strange VisitSoutěží je v současnosti na internetu pro herní vývojáře tolik, že při konkurenci musí zadavatel případné tvůrce opravdu zaujmout, aby se do jeho klání vskutku pustili. A to se myslím serveru TIGSource povedlo s jejich tématikou nedokončených Lovercraftových myšlenek. Ty jsou bodově rozepsány a publikovány, přičemž si z nich mohl kdokoliv vybrat jaká se mu líbila a zpracovat ji – no a to muselo zaručeně vyústit v desítky rozmanitých hříček.

Jednou z nich je také Strange visit, která asi nejvíce spadá do kategorie adventur, i když se o čistokrevného příslušníka rozhodně nejedná. Logických hádanek je poskromnu, rozhovory žádné a spíše než o dobrodružStrange Visitství jde o prozkoumávání jednoho tajemného místa. Ostatně to napovídá tomu, jak se tvůrci drželi Lovercraftovy myšlenky, která spočívá v noční návštěvě neznámého místa, které má být tak trochu ruinou a velkou neznámou. A tento nápad se myslím autorům podařilo vystihnout výjimečně dobře a aby toho nebylo málo vše vyšperkovali opravdu úžasným zpracováním. Po této stránce, troufám si tvrdit, v soutěži pokořitele nenaleznou. Jimi předváděná 3D grafika vypadá na pohled výtečně, ostatně využili na ní poměrně moderní technologie, kterými se každá freewarovka jen tak nepyšní. Vše je vyvedeno ve 3D grafice a je snímáno pohledem první osoby. To je asi jediné, co mi na zpracování tak trochu vadilo – kamera mi přišla posazená příliš blízko u země a mnou ovládaná postava díky tomu a mnoha dalším indiciím nepůsobila příliš lidsky.

Strange VisitHratelnost tak trochu trpí. Je jasně vidět, že se tvůrci soustředili zejména na technické zpracování. To zde sice hraje roli velmi významnou, ne však majoritní a i prozkoumávání okolí bez dalších úkolů jednou omrzí. Po celou dobu se budete pohybovat v tajemném domě, který působí naprosto opuštěně. Navíc je od chvíle, kdy ho poprvé uvidíte jasné, že skrývá nějaké to tajemství. A střídáním několika schodišť a vstupováním do těch správných dveří ho třeba i odhalíte...

Strange visit není projektem bezchybným, v této soutěži má ale solidně nakročeno k tomu dobře se umístit. Svou roli totiž sehraje perfektní technická stránka, která má v kategorii adventur jen malou konkurenci.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji
Rozdáváme 32 lahví z nové řady Canpol Babies. Přihlaste se o tu svoji

Soutěžte o dětskou lahvičku Canpol Babies. Je to snadné!Najdete na iDNES.cz