Strategic Billiard - na koule s pořádným arzenálem

  12:00aktualizováno  8:08
V dnešní hře si vyzkoušíte kulečník trochu z jiného úhlu. Pořád se bude jednat o poměrně strategickou hru, nicméně v hodně netradičním pojetí. Kromě tága totiž využijete také například větrák, kladivo nebo dokonce magnet!
60

Strategic Billiard

Platforma: Freeware
Výrobce: Igor Galochkin

Stáhnout

Strategic BilliardDnešní hra sice vychází z klasického kulečníku, ale potápění koulí je v podstatě to jediné, v čem si je s kulečníkem podobná. Ve hře dokonce ani nenajdete počítačového protivníka, bojovat budete hlavně s gravitací a fyzikou. A v čem tedy Strategic Billiard spočívá? Vaším úkolem je získat co nejvíce bodů potápěním nejlépe obodovaných koulí. Každá koule má zde totiž nějakou hodnotu. Na začátku je to bohužel nula a Vy tak musíte vymyslet, jak zvýšit bodové hodnocení koulí a přitom je ještě potopit do kapsy, aby se ony body připsaly na Vaše konto. S řešením této hádanky pomůže výborně udělaný tutoriál. Díky němu zjistíte, že hodnota koule vzroste vždy při srážce s nějakým předmětem, okrajem stolu, nebo jinou koulí. Zdálo by se, že nejlepší bude rozpoutat na stole pořádnou melu a doufat, že nějaká ta koule se hodně pomlátí se svými kolegyněmi a nakonec spadne do kapsy. Jenže úspěšnost této strategie je dost mizivá. Nejde ani tak o to, že by se koule dostatečně nepomlátili, problém je spíš v onom padání do kapsy - stůl v této hře má totiž pouze 4 kapsy, uprostřed dlouhých mantinelů kapsy chybí. Tím značně klesá šance na potopení a tudíž bude lepší začít trochu taktizovat.

Strategic BilliardNaštěstí možností je ve hře spousta. Kromě obvyklého tága máta k dispozici další zajímavé nástroje. Některé jsou poměrně snadno pochopitelné, například kladivo. Stačí s ním udeřit kamkoliv do stolu a koule se rozjedou od epicentra úderu. Dále můžete na stůl položit různé odrazové plochy nebo například teleportovat libovolnou kouli kamkoliv na stůl (nelze ji však pustit přímo do kapsy) či položit na stůl ventilátor a odfouknout tak všechny koule na jednu stranu stolu. Aby to nebylo tak jednoduché, každou věc smíte použít jen párkrát. Jedinou výjimkou tvoří tágo, to smíte používat pořád bez omezení. Opravdový mistr dokáže perfektně kombinovat všechny nástroje. Lze tak například docílit toho, že správným umístěním odrazových ploch a ventilátoru postupně nafoukáte všechny koule do kapes. Strategic Billiard Navíc koule díky odrazům od plošek získají slušné bodové ohodnocení a vy tak vcelku bez námahy postoupíte do dalšího levelu.

Pokud by Vás omrzelo překonávat stále náročnější levely, můžete zkusit hru dvou hráčů na jednom počítači. Vítězí samozřejmě ten, kdo má po potopení všech koulí největší počet bodů. Je to mnohem zábavnější a také ještě o něco taktičtější hra, protože musíte zvážit také to, zda svou činností na stole nenahrajete protivníkovi do dobré pozice. Bohužel má Strategic Billiard jednu velkou nevýhodu a tou je grafické zpracování. Nejde ani tak o vzhled hry nebo o design, problém je ve velmi malém rozlišení. Hra také běží pouze v okně, což také rozhodně na kvalitě nepřidá. Pokud Vám ale záleží spíše na zábavě a originalitě, určitě si tuto hru vyzkoušejte, stojí to za to!


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz