Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Strategic Billiard - na koule s pořádným arzenálem

  12:00aktualizováno  8:08
V dnešní hře si vyzkoušíte kulečník trochu z jiného úhlu. Pořád se bude jednat o poměrně strategickou hru, nicméně v hodně netradičním pojetí. Kromě tága totiž využijete také například větrák, kladivo nebo dokonce magnet!
60

Strategic Billiard

Platforma: Freeware
Výrobce: Igor Galochkin

Stáhnout

Strategic BilliardDnešní hra sice vychází z klasického kulečníku, ale potápění koulí je v podstatě to jediné, v čem si je s kulečníkem podobná. Ve hře dokonce ani nenajdete počítačového protivníka, bojovat budete hlavně s gravitací a fyzikou. A v čem tedy Strategic Billiard spočívá? Vaším úkolem je získat co nejvíce bodů potápěním nejlépe obodovaných koulí. Každá koule má zde totiž nějakou hodnotu. Na začátku je to bohužel nula a Vy tak musíte vymyslet, jak zvýšit bodové hodnocení koulí a přitom je ještě potopit do kapsy, aby se ony body připsaly na Vaše konto. S řešením této hádanky pomůže výborně udělaný tutoriál. Díky němu zjistíte, že hodnota koule vzroste vždy při srážce s nějakým předmětem, okrajem stolu, nebo jinou koulí. Zdálo by se, že nejlepší bude rozpoutat na stole pořádnou melu a doufat, že nějaká ta koule se hodně pomlátí se svými kolegyněmi a nakonec spadne do kapsy. Jenže úspěšnost této strategie je dost mizivá. Nejde ani tak o to, že by se koule dostatečně nepomlátili, problém je spíš v onom padání do kapsy - stůl v této hře má totiž pouze 4 kapsy, uprostřed dlouhých mantinelů kapsy chybí. Tím značně klesá šance na potopení a tudíž bude lepší začít trochu taktizovat.

Strategic BilliardNaštěstí možností je ve hře spousta. Kromě obvyklého tága máta k dispozici další zajímavé nástroje. Některé jsou poměrně snadno pochopitelné, například kladivo. Stačí s ním udeřit kamkoliv do stolu a koule se rozjedou od epicentra úderu. Dále můžete na stůl položit různé odrazové plochy nebo například teleportovat libovolnou kouli kamkoliv na stůl (nelze ji však pustit přímo do kapsy) či položit na stůl ventilátor a odfouknout tak všechny koule na jednu stranu stolu. Aby to nebylo tak jednoduché, každou věc smíte použít jen párkrát. Jedinou výjimkou tvoří tágo, to smíte používat pořád bez omezení. Opravdový mistr dokáže perfektně kombinovat všechny nástroje. Lze tak například docílit toho, že správným umístěním odrazových ploch a ventilátoru postupně nafoukáte všechny koule do kapes. Strategic Billiard Navíc koule díky odrazům od plošek získají slušné bodové ohodnocení a vy tak vcelku bez námahy postoupíte do dalšího levelu.

Pokud by Vás omrzelo překonávat stále náročnější levely, můžete zkusit hru dvou hráčů na jednom počítači. Vítězí samozřejmě ten, kdo má po potopení všech koulí největší počet bodů. Je to mnohem zábavnější a také ještě o něco taktičtější hra, protože musíte zvážit také to, zda svou činností na stole nenahrajete protivníkovi do dobré pozice. Bohužel má Strategic Billiard jednu velkou nevýhodu a tou je grafické zpracování. Nejde ani tak o vzhled hry nebo o design, problém je ve velmi malém rozlišení. Hra také běží pouze v okně, což také rozhodně na kvalitě nepřidá. Pokud Vám ale záleží spíše na zábavě a originalitě, určitě si tuto hru vyzkoušejte, stojí to za to!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz