Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Strategic Oil Reserve – protiraketový štít

aktualizováno 
Sestřelovat nesčetné vlny řízených střel bude denním chlebem v této dnešní jednohubce. Než nevyhnutelně padnete, budete to moct nandat desítkám raket.
60

Strategic Oil Reserve

Platforma: Freeware
Výrobce: Iteration Games

  • Raketami ničíte rakety
  • Příliš rychlé
  • Bez nápadů

Stáhnout

SOR_01A znáte tenhle? Slovák říká Čechovi “My máme Euro!“ A Čech mu odpoví “A my zase máme plyn…!“ (…) Mno, dost trapných vtipů na nedávnou plynovou krizi, jenž bizarně souvisí s obranou zásob strategických surovin v této hře, raději se pojďme podívat, co opovrženíhodného lidé z iteration games vytvořili.

Už z obrázků je patrné, že Strategic Oil Reserve je variace na stařičký Missile Command. To ve zkratce znamená, že bráníte nějaké území před nekončící vlnou balistických i jiných střel. Jednou vás nepřátelé stejně udolají, záleží pouze na velikosti vašeho výsledného skóre. Ve Strategic Oil Reserve, jak už je z názvu patrné, musíte bránit podzemní zásobárny nafty.

SOR_02Na levé straně obrazovky je jeden váš palpost, na pravé straně stojí druhý. Levým a pravým tlačítkem myši pak z každého z nich uplatňujete ten takzvaný deštník. Kromě normálních raket na vás nalétávají i MIRVy, čili střely rozdělující se na více hlavic, nebo také menší plavidla, která před kličkují tak obstojně, že by jim to i zajíci mohli závidět.  

Potud je všechno v pořádku, nemusí být každá hra jako DEFCON. Nicméně, zásadním problémem je, že se to celé odehrává překvapivě rychle. Nasměrovat protistřely přibližně do dráhy nepříteli je spíše otázka postřehu než odhadu rychlosti letícího tělesa. Tato vlastnost hře zbytečně ubírá na hratelnosti, protože vy máte zároveň omezenou možnost střílet. A hrát Strategic Oil Reserve jako arkádu opravdu moc nejde.

SOR_03Stačilo přitom hru trochu zpomalit a jako ozvláštnění přidat třeba pár power-upů. Nakonec i příběh je komiksově nadsazený a s trochu vážnějším zasazením by hra opět získala nějaké kladné body k atmosféře. Ale bohužel tu není invence či nápadů ani co by se za nehet vešlo.

Nemusí být každý den posvícení a dovedu si představit nějaké milovníky akce, kteří se Strategic Oil Reserve stráví příjemnou půlhodinku frenetického klikání. Zapeklitá akce je vlastně to jediné, co hru drží těsně nad průměrem. Velmi těsně.
Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

20 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz