Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Strategic Oil Reserve – protiraketový štít

aktualizováno 
Sestřelovat nesčetné vlny řízených střel bude denním chlebem v této dnešní jednohubce. Než nevyhnutelně padnete, budete to moct nandat desítkám raket.
60

Strategic Oil Reserve

Platforma: Freeware
Výrobce: Iteration Games

  • Raketami ničíte rakety
  • Příliš rychlé
  • Bez nápadů

Stáhnout

SOR_01A znáte tenhle? Slovák říká Čechovi “My máme Euro!“ A Čech mu odpoví “A my zase máme plyn…!“ (…) Mno, dost trapných vtipů na nedávnou plynovou krizi, jenž bizarně souvisí s obranou zásob strategických surovin v této hře, raději se pojďme podívat, co opovrženíhodného lidé z iteration games vytvořili.

Už z obrázků je patrné, že Strategic Oil Reserve je variace na stařičký Missile Command. To ve zkratce znamená, že bráníte nějaké území před nekončící vlnou balistických i jiných střel. Jednou vás nepřátelé stejně udolají, záleží pouze na velikosti vašeho výsledného skóre. Ve Strategic Oil Reserve, jak už je z názvu patrné, musíte bránit podzemní zásobárny nafty.

SOR_02Na levé straně obrazovky je jeden váš palpost, na pravé straně stojí druhý. Levým a pravým tlačítkem myši pak z každého z nich uplatňujete ten takzvaný deštník. Kromě normálních raket na vás nalétávají i MIRVy, čili střely rozdělující se na více hlavic, nebo také menší plavidla, která před kličkují tak obstojně, že by jim to i zajíci mohli závidět.  

Potud je všechno v pořádku, nemusí být každá hra jako DEFCON. Nicméně, zásadním problémem je, že se to celé odehrává překvapivě rychle. Nasměrovat protistřely přibližně do dráhy nepříteli je spíše otázka postřehu než odhadu rychlosti letícího tělesa. Tato vlastnost hře zbytečně ubírá na hratelnosti, protože vy máte zároveň omezenou možnost střílet. A hrát Strategic Oil Reserve jako arkádu opravdu moc nejde.

SOR_03Stačilo přitom hru trochu zpomalit a jako ozvláštnění přidat třeba pár power-upů. Nakonec i příběh je komiksově nadsazený a s trochu vážnějším zasazením by hra opět získala nějaké kladné body k atmosféře. Ale bohužel tu není invence či nápadů ani co by se za nehet vešlo.

Nemusí být každý den posvícení a dovedu si představit nějaké milovníky akce, kteří se Strategic Oil Reserve stráví příjemnou půlhodinku frenetického klikání. Zapeklitá akce je vlastně to jediné, co hru drží těsně nad průměrem. Velmi těsně.
Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

20 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz