Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stream – hrátky s časem zase jinak

aktualizováno 
Většina lidí si myslí, že cestování časem je nemožné. Nahlédněte za oponu pravdy a odhalte tajemství hrdiny Streamu.
70

Stream

Platforma: Freeware
Výrobce: Roger Hicks

  • Cestování časem jako herní mechanismus
  • Noirová stylizace
  • Krátké a bez většího využití nápadu
  • Bugy

Stáhnout

stream_03true

straam_01Hrátky s prostorem jsou sexy. Víme to nejpozději od Portalu. V jeho duchu přichází i podobně jednoduše se jmenující logická arkáda Stream. Namísto teleportu v ní ale budete ovládat čas – tedy vracet se zpátky v čase a zachraňovat sami sebe. Že podle filmových scifi časovek sami sebe nemůžete potkat a potřást si rukou? Nesmysl! Ve Streamu byste se s podobným přístupem nedostali ani za první obrazovku.

straam_03Jak už to u cestování s časem bývá, pochopení jeho konceptu není zrovna jednoduché. Protagonista Streamu může (klávesou C) umístit do prostoru bublinu a kdykoliv se (dalším stisknutím C) vrátit do místa a času, kdy bublinu umístil. Pokud je třeba krýt únikovou místnost střelbou, jednoduše umístíte bublinu, budete pár sekund střílet, následně se C vrátíte do okamžiku před pár sekundami – a na mapě bude vaše bývalé já střílet, zatímco vaše současné já tak získá čas utéct. Prostě jako astrofyzika. V jádru je tedy Stream spíše logickou hrou, byť působí jako arkáda. Je potřeba přijít na řešení vyplývající z vaší možnosti být na více místech najednou. K tomu si připočtěte velmi příjemnou grafickou stylizaci a noirový příběh. V čem je tedy zaseknutý háček?

straam_02Jednoduše řečeno, Stream je krátký. Pokud budete vědět, jak rébusy řešit, dohrajete ho za pět minut. Pokud to vědět nebudete, tak taky. To nedává příliš prostoru zajímavějšímu rozvedení příběhu ani více variacím na časovou schopnost. Je to zajímá jednohubka, která vám ale, aby toho nebylo málo, může díky svým bugům zaskočit v krku. Problémů není málo a díky opakovanému hraní se v této pětiminutovce začnou nepříjemně vršit. Občas uniknete z jedné obrazovky a když chcete položit novou bublinu, vrátíte se do obrazovky minulé. Jindy zase hapruje level design a obecně si nemyslím, že zrovna pětiminutová hra by měla obsahovat podobnou míru chyb na čtvereční pixel.

Bylo by nadmíru pěkné, kdyby Stream pokračoval mnoho dalších kol a nabídl příběh plný konspirace, boje proti podobně nadaným jedincům a třeba i lovestory s femme fatale. Jenže nemůžeme holt chtít všechno a tak se slibně rozjetý vlak Streamu zastaví dříve, než se uvelebíte do jeho pohodlných sedaček. Nezbývá než doufat, že máme co dočinění s pouhým ideovým demem a nápad s časovou kooperací hráče se sebou samým rozvine někdo v budoucnu. Nebo snad v minulosti?

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Témata: Vlak

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz