Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

StreamBolt - futuristická akce

  12:00aktualizováno  24. března 7:08
Převtělte se do kůže drobného robota vybaveného ostře nabitou zbraní a vypravte se spolu s ním vstříc nekončícím hordám nepřátel. Přesila bude obrovská, žádné zázračné vysvobození nečekejte.
50

StreamBolt

Platforma: Freeware
Výrobce: Gustav Kilman

Stáhnout

StreamBoltFrenetické akce bez výraznějšího a nějakým způsobem potřebného příběhu mají pro spoustu hráčů své nezaměnitelné kouzlo. Není u nich totiž potřeba ani trochu přemýšlet, stačí jen pevně zmáčknou klávesu pro střelbu a kosit vše, co se na obrazovce jen objeví či pohne. Po řadě podobných klonů Space Invaders a jím podobných her se o slovo hlásí také na první pohled velice zajímavý Streambolt, který se bude pokoušet nadchnout svou chytlavou, leč trochu obtížnou hratelností.

Hlavním hrdinou je drobný robot, který je vcelku nedobrovolně vysazen na nepřátelské planetě, obývané početnou hordou protivníků, kteří jsou zpravidla pořádně rychlí a šikovní, ovšem spíše než svou inteligencí vás převyšují počtem. Ačkoliv se to však zpočátku nemusí zdát, i takovouto přesilu lze StreamBoltzvládat. Pochopitelně však ne tak, že byste se pokoušeli pobít každého nepřítele zvlášť. S takovouto strategií se totiž těžko prokoušete i na konec prvního levelu. Nejlepší volbou totiž je co možná nejrychlejší pohyb s již zmiňovaným maximálně zmáčknutým tlačítkem pro střelbu, díky čemuž bude váš hrdina kosit protivníka za protivníkem i bez vašeho sebemenšího zapojení.

Samotné levely se tak skládají se stále skrolujícího se prostředí. Jediným momentem, kdy nelze volně prostoupit do dalších fází je když bojujete s některým z přetěžkých bossů nebo se prostě dostanete na samotný konec mise, z níž jste s malou časovou prodlevou přeneseni do další s poněkud odlišně zabarveným prostředím, díky čemuž se hra tak brzy neomrzí. Potěšitelní jsou rovněž nepřátele, jejich řady se mísí, střídají a navíc díky jejich obrovském počtu nemáte moc šanci sledovat, jakého jsou vlastně druhu. Veskrze se ale jedná o všelijaké ocelové robStreamBoltoty pochodující vám vstříc bez jakékoliv známky toho, že by se snad lekli vašich ostře nabitých zbraní. Všímat si však nebude stačit pouze povrchu zemského, nepřátelské jednotky se budou pohybovat rovněž ve vzduchu. Obzvláště záludné budou neživé potvory jako nepropustné dveře a jim podobné, u nichž bude zapotřebí využít služeb na zádech umístěného jetpacku. Kapitolou samu pro sebe jsou bossové, jichž je nepřeberné množství a rozhodně se nestává, že by se nějak výrazněji opakovali.

Grafika je věcí dosti rozporuplnou. Ačkoliv není na pohled nikterak ošklivá, rozhodně nenadchne. Spíše odradí svým ohavně malým rozlišením, které si bude pochvalovat jen skutečně málokterý z hráčů. I přes to se však jedná o svěží dílko, které stojí za vyzkoušení.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 29 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz