Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Street Racer - rychlé závodění

aktualizováno 
Společně s několika protivníky jste vpuštěni do víru velkoměsta, kde na vás čekají ostré zatáčky a spousta dalších překážek, jež vám mají zabránit v tom, abyste dorazili do cíle jako první.
80

Street Racer

Platforma: Freeware
Výrobce: Gametop

  • pěkné grafické zpracování
  • trochu slabší řízení auta

Stáhnout

Street Race

Street RaceZávodní hry patří k nejoblíbenějším herním žánrům a to z mnoha důvodů. Nejen že za volant rychlých aut pouští i ty, kteří si na normách silnicích rozhodně nezajezdí, zároveň přináší zpravidla zábavnou hratelnost, která není těžká na naučení. A to platí i v případě Street Racing, který nám přináší známá firma Gametop. Hry pod touto značkou zpravidla disponují vysokým hodnocením, na druhou stranu ale přichází s nepříjemností v podobě zapínání domovské stránky týmu při každé vhodné příležitosti – to v praxi znamená při dokončení instalace, odinstalování, ale také při každém vypnutí hry.

Pokud jste ochotni se s touto drobností smířit není nic lepšího než si pěkně krok po kroku prolézt přehledné a vkusně vytvořené menu a vybrat si některou z herních Street Racevariant. Ty jsou k dispozici pouze dvě a jde o klasický rychlý závod, místo kterého se můžete pustit rovnou do turnaje. Ten je módem stěžejním, neboť si z něj odemykáte přístup do dalších herních fází. Zpočátku totiž máte odemknutou pouze jedinou trať a až ve chvíli, kdy na ní ukážete jak dobrý jezdec ve skutečnosti jste, se můžete pustit dále. To samé platí ve spojení s herními vozidly. Ze tří ve hře zakomponovaných si v první části můžete vybrat pouze jediné, přičemž další se vám otevřou až po několika odemknutých tratích.

Co se závodních drah týče, ty byly navrženy kvalitně a díky tomu poskytují dlouhotrvající zábavu. Většina se odehrává v městských částech, které ale nejsou stereotypní, okolí se neustále střídá a nejen díky tomu se stereotyp hned tak neStreet Racedostaví. Společně s vámi se o protnutí cílové pásky bude prát několik dalších vozidel, které jsou pro lepší orientaci odlišeny barvou. Minimálně zpočátku je dobré, že nad nimi máte alespoň částečně navrch a tak pokud třeba občas zaváháte vlivem svých začátečnických řidičských zkušeností, není vyloučeno že je na rovince opět doženete a to jednoduše proto, že jezdíte rychleji. Na tuto výhodu nebudete zpočátku rozhodně nadávat, ba právě naopak. Chování vozu a jeho ovládání totiž nebylo vyladěno tak, jak bychom si možná představovali a chování vozu je o fous méně přesné. Na vaše zatáčení kurzorovými šipkami tak vozidlo místy reaguje trhaně a jízda zkrátka není pěkně plynulá, což je samozřejmě obrovský hendikep vůči počítačem ovládaným protivníkům.

To co autoři nestačili vychytat v oblasti hratelnosti, fyzikálního modelu auta, nám vynahrazují technickou stránkou. Ta je sice shora viděná a tedy ne tak docela 3D, přesto je ale příjemně barevná, do detailů propracovaná a zkrátka velmi dobře koukatelná. A to je výrazné plus!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 70 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz