Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Street Racer - rychlé závodění

aktualizováno 
Společně s několika protivníky jste vpuštěni do víru velkoměsta, kde na vás čekají ostré zatáčky a spousta dalších překážek, jež vám mají zabránit v tom, abyste dorazili do cíle jako první.
80

Street Racer

Platforma: Freeware
Výrobce: Gametop

  • pěkné grafické zpracování
  • trochu slabší řízení auta

Stáhnout

Street Race

Street RaceZávodní hry patří k nejoblíbenějším herním žánrům a to z mnoha důvodů. Nejen že za volant rychlých aut pouští i ty, kteří si na normách silnicích rozhodně nezajezdí, zároveň přináší zpravidla zábavnou hratelnost, která není těžká na naučení. A to platí i v případě Street Racing, který nám přináší známá firma Gametop. Hry pod touto značkou zpravidla disponují vysokým hodnocením, na druhou stranu ale přichází s nepříjemností v podobě zapínání domovské stránky týmu při každé vhodné příležitosti – to v praxi znamená při dokončení instalace, odinstalování, ale také při každém vypnutí hry.

Pokud jste ochotni se s touto drobností smířit není nic lepšího než si pěkně krok po kroku prolézt přehledné a vkusně vytvořené menu a vybrat si některou z herních Street Racevariant. Ty jsou k dispozici pouze dvě a jde o klasický rychlý závod, místo kterého se můžete pustit rovnou do turnaje. Ten je módem stěžejním, neboť si z něj odemykáte přístup do dalších herních fází. Zpočátku totiž máte odemknutou pouze jedinou trať a až ve chvíli, kdy na ní ukážete jak dobrý jezdec ve skutečnosti jste, se můžete pustit dále. To samé platí ve spojení s herními vozidly. Ze tří ve hře zakomponovaných si v první části můžete vybrat pouze jediné, přičemž další se vám otevřou až po několika odemknutých tratích.

Co se závodních drah týče, ty byly navrženy kvalitně a díky tomu poskytují dlouhotrvající zábavu. Většina se odehrává v městských částech, které ale nejsou stereotypní, okolí se neustále střídá a nejen díky tomu se stereotyp hned tak neStreet Racedostaví. Společně s vámi se o protnutí cílové pásky bude prát několik dalších vozidel, které jsou pro lepší orientaci odlišeny barvou. Minimálně zpočátku je dobré, že nad nimi máte alespoň částečně navrch a tak pokud třeba občas zaváháte vlivem svých začátečnických řidičských zkušeností, není vyloučeno že je na rovince opět doženete a to jednoduše proto, že jezdíte rychleji. Na tuto výhodu nebudete zpočátku rozhodně nadávat, ba právě naopak. Chování vozu a jeho ovládání totiž nebylo vyladěno tak, jak bychom si možná představovali a chování vozu je o fous méně přesné. Na vaše zatáčení kurzorovými šipkami tak vozidlo místy reaguje trhaně a jízda zkrátka není pěkně plynulá, což je samozřejmě obrovský hendikep vůči počítačem ovládaným protivníkům.

To co autoři nestačili vychytat v oblasti hratelnosti, fyzikálního modelu auta, nám vynahrazují technickou stránkou. Ta je sice shora viděná a tedy ne tak docela 3D, přesto je ale příjemně barevná, do detailů propracovaná a zkrátka velmi dobře koukatelná. A to je výrazné plus!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 70 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz