Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Streets of Rage Remake - retro bojovka

  12:00aktualizováno  2. ledna 1:55
Ulice jsou plné nebezpečných podivínů, což potvrzuje také dnešní výtečný retro remake klasické bojovky. Spolu s oddaným parťákem se vydáváte směle bojovat s protivníky různého vzezření, což mimochodem zaručuje opravdu příjemnou zábavu.
80

Streets of Rage Remake

Platforma: Freeware
Výrobce: Bombergames

Stáhnout

Streets of Rage Remake V duchu starých automatovek a jednoduchých bojovek se nese také toto nové přepracování jménem Streets of Rage Remake. Autoři se inspirovali starší stejnojmennou hrou, aby ji přenesli také na moderní počítače, ovšem v poněkud odlišném formátu, s barevnější grafikou, která ovšem přesto neztrácí svou charakteristkou retro náladu.

Základem celé hry jsou dva módy. Prvním nejzásadnějším je pochopitelně jakási obdoba singleplayer kampaně, která má v podstatě dvě velice si podobné odnože. Ty reprezentují možnosti hry o jednom jediném hráči či v kooperaci s PC či reálným spoluhráčem, což je rozhodně zajímavější vzhledem k tomu, že je méně zodpovědnosti a akce přímo na vás. Streets of Rage Remake

A že té akce bude požehnaně myslím netřeba zdůrazňovat a to na každé ze stáží zasazených do různých prostředí, které se poměrně intenzivně obměňují, což je třeba připsat hře jedině k dobru. A tak se podíváme jak do zajímavých městských exteriérů, tak třeba i do útrob nějaké té kavárničky, abychom následně pochodovali venkem za zvuku bubnující deště. Zkrátka a dobře, po stránce designu si nelze na nic stěžovat.

Další podstatnou stránkou jsou postavy, jichž je takže Streets of Rage Remake slušné množství, přičemž najednou si vždy můžete vzít pouze dvě, což vyberete ještě před začátkem kampaně. Ať už si zvolíte kteréhokoliv, můžete si být jisti tím, že nabídne nejen unikátní vizáž ale především pohyby a styl boje, což ještě prodlužuje případnou dobu hratelnosti. Dostatečně variabilní jsou i nepřátelé, jejichž řady se taktéž obměňují a na místa slabších kousků pomyslného řetězu přichází silnější kousky s novými schopnostmi, zbraněmi a větší výdrží. Vedle toho vás čas od času na cestě potkají obtížnější bossové vybaveni speciálními údery a dvojitou porcí zdraví, stejně jako svými věrnými poskoky, jež jsou ochotni za něj položit život. Naštěstí jsou tu ale pořád přídavné předměty jako tyčky či dýky, jež čas od času upadnou z mrtvého těla. Po těch je radno skočit, vzhledem k tomu, že vám citelně ulehčí boj.

Druhý mód je pak určen jen pro dva hráče a jedná se v podstatě o klasický souboj jednoho proti jednomu. Celkově je ale Streets of Rage Remake vynikajícím remakem, který si nepochybně získá i vás – jen mu dejte šanci.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 61 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz