Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stroh-Stress - o nevinném prasátku

  12:00aktualizováno  1:32
Jen málo her, které vám přinášíme, je určeno pro začínající hráče či děti předškolního věku. Učiňme tedy změnu, a proto dnes nečekejte žádnou akční střílečku, závody či plošinovku. Dnešní hra je určena především hráčům, kteří stále holdují ryze pohodovým hrám.

Stroh-Stress

Platforma: Freeware
Výrobce: Reiffeisen

Stáhnout

Stroh-Stress

Pohádku o třech prasátkách, která udolala zlého vlka, znají snad krom těch úplně nejmladších skoro všichni. Právě příběh o třech neposedných prasátkách připomínám proto, že má s dnešní hrou něco společného. Bohužel ne tři, ale pouze jedno prasátko, se vžilo do role hlavního hrdiny hry s nic neříkajícím názvem Stroh-Stress.

Tápete-li, jak může být jedno malé prasátko hlavním hrdinou hry, přestaňte, protože všechno vám postupně vysvětlím. Celá hra je spojena s jedním záběrem, veškerá akce probíhá na jedné neměnné obrazovce. Ta je tvořena pohodovým stylem a krásně pomáhá navodit atmosféru klidu, pohody a prostě ideálního světa.

Vše samozřejmě nemůže být tak pohodové, jak by se na první pohled mohlo zdát, a tak i v této hře je ukryto nějaké to zlo. To je nevinně spjato s osobou sedláka, který ze svého starého povozu odhazuje kopky a svazky sena. Vaším cílem přitom je toto seno zpracovávat na Stroh-Stressběžící pás, a to tak, že v době dopadu na něj jste na stejné úrovni jako dopadající seno. Tím seno usadíte na běžící pás a to pak již bezpečně míří do svého úložiště - do nedaleké stodoly. Zároveň zpracováním těchto kopek získáváte 10 zlatých a zvětšuje se tak vaše šance na zapsání do žebříčku nejlepších hráčů. Mezi zásilkami obilovin se však občas vyskytne i jiné zboží než to, které očekáváte. Nejzajímavějším se jeví měšec s penězi, který 30-ti zlatými přispěje do vašeho měšce. Dalším užitečným zbožím je vak s potravou, který přidá nejen 15 zlatých do měšce, ale zároveň trochu zvedne vaši kondici, která je také důležitá.

Naproti tomu se do sedlákových rukou občas dostane jed, jehož zásah dokáže poměrně značně snížit kondici a tedy schopnost pohybu, ale také ubere celých 15 zlatých! Dalším záporným artiklem, který na nevinné prasátko sedlák odhazuje, je helloweenská hlava z dýňového plodu, která ubírá drahocenný čas (hra je totiž časově omezena). Ten ostatně dokáže ubrat i zásah valícím se stepem sena.

Sedlák však není jediným záporným hrdinou této dětské hry. Nebezpečí představuje také divoký kanec, který občas vyběhne z nedaleké stodoly a kontakt s ním znamená opět snížení Stroh-Stresscelkového času pro hru. Divočákem, který v této hře nahrazuje vlka z pohádky O třech prasátkách, také končíme výčet žijících tvorů hry. Narušením pohodové atmosféry celé hry může být snad jen průlet letadla s transparentem, kde autoři hry prezentují internetovou stránku svojí maličkosti. Přestože letadlo již nijak nezapadá do koncepce hry, je překvapivě vítaným zpestřením.

V závěrečném odstavci bych měl shrnout ty nejdůležitější klady a zápory hry. V tomto případě se to však dělá poměrně obtížně, neboť ke hře musím přistupovat z pohledu dítěte předškolního věku a ne ze strany hráče odkojeného Doomem. Takže, milé děti, chcete-li si vyplnit dlouhé nudné večery, zkuste třeba tuto hru o jednom ztřeštěném prasátku. Přestože vám neposkytne zábavu na týdny či měsíce, jednou za čas vám určitě úsměv na tváři vyčaruje. A vy, rodiče a starší sourozenci, nemyslíte, že i předškoláci mají nárok na svoji denní porci zábavy?

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz