Strokio - variace na Sokobana

  12:00aktualizováno  23. června 5:11
Ocitáte se v bludišti chodeb a musíte dopravit kuličku do cíle. Stačí do ní strkat, ale musíte si dát pozor, abyste se někde nezasekli. Z toho důvodu budete muset zapojit mozkové závity a každý tah si pečlivě promyslet.
60

Strokio

Platforma: Freeware
Výrobce: Vdweller

Stáhnout

strokio1

Jestliže byste po čase rádi sáhli na nějakou logickou hříčku, jste na správné adrese. Strokio se nepochybně inspiruje u kultovního Sokobana, takže zapojte hlavu a vzhůru za levely plnými nástrah a překážek.

Ovládáte roztomilého tvorečka, který se může libovolně pohybovat po uzavřeném levelu. Vaším úkolem je dostrkat kuličku, která se v levelu nachází, až do cíle. Jakmile se vám to podaří, postoupíte do dalšího kola, kde se bude tato činnost opakovat. V cestě vám však brání jednak napevno umístěné stěny, se kterými nijak nehnete, a také různě rozložené kvádry, s kterými ale pohybovat můžete. Díky tomu tak budete moct razit kuličce prostor a kvádry různě posouvat a odstraňovat je z cesty. Platí pravidlo, že můžete posunovat pouze samostatné kvádry. Více naráz strokio2jich váš drobeček posunout nedokáže. Také si musíte dávat pozor na ubíhající čas. V každém levelu dostanete jiný časový limit a do toho se musíte vejít. Mnohdy to bude hodně peprný úkol, ale budete se muset přizpůsobit. Naštěstí máte na každý level nekonečný počet pokusů, takže se nejprve můžete rozkoukávat a zkoušet, a pak už razit cestu najisto.

Grafická stránka se vcelku vyvedla, i když je pravda, že na ní nebylo mnoho co zkazit. Černé pozadí a na něm několik čtverečků nebude nic skvělého pro hráče, kteří lpí na propracované vizuální stránce. Jediným objektem, který je detailněji zpracován, je váš tvoreček, za kterého hrajete. V pravé části obrazovky vidíte přehledně ubíhající čas a aktuální level. Mimoto levely nemusíte absolvovat od prvního, ale můžete si na začátku hraní rovnou klidně zvolit poslední, tedy 14. level. Pozor, levelů není padesát, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jedná se o prázdná místa pro levely, které si můžete samostatně vytvořistrokio3t v přiloženém editoru. Co se hratelnosti týče, nebudete zklamání. Ovládání je jednoduché a plynulost hraní bezproblémová. Trochu zamrzí krátkost hraní, ale také nevyrovnanost levelů. Alespoň tak to přišlo mě, protože třeba třetí level jsem hrál daleko déle než poslední, který jsem zvládnul hned na první pokus. Ale uvidíte sami, třeba se zaseknete v úplně jiném kole. Solidně hodnotím hudbu a zvuky.

Strokio je poměrně dobrou hrou, která by vás mohla příjemně zabavit na několik minut. Pokud neholdujete akčním řežím nebo skákačkám, stáhněte si tuto hru a potrapte své mozkové závity. A jakmile dokončíte všechny levely, můžete se pustit do vytváření nových v editoru.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Další z rubriky

V arkádové Hillbilly Apocalypse se farmář rozhodne zachránit svět

Hillbilly Apocalypse

Když se úroda povede a místo rajčat se vám po farmě potujují krvežíznivá tomatová monstra, je potřeba vzít do ruky...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz