Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SubAtomic – tady už nejsme v Kansasu!

  8:23aktualizováno  8:23
Adventura zábavná vtipem a hratelností, ošklivá grafikou a odfláknutá technicky. Přesto slušný kousek.
70

subAtomic

Platforma: Freeware
Výrobce: Murray Lewis, David Blake

  • skutečně vtipné rozhovory
  • hraje se to svižně, není to nijak obtížné
  • graficky očím nelahodící
  • zvuková a hudební část hry se někam vytratila

Stáhnout

 Po vývojářské soutěži Ludum Dare se poslední dobou objevilo celkem velké množství her, které byly vytvořeny za rekordně krátkou dobu přesně tak, jak to pravidla této soutěže vyžadují. Pro už 24. kolo soutěže bylo vytvořeno neuvěřitelných 1402 her. SubAtomic je jednou z nich a je rozhodně jednou z těch lepších.

Subatomic
Subatomic


Ať už se na SubAtomic díváte z jakékoliv strany, při pohledu na jeho technické zpracování vám musí být naprosto jasné, že to není devízou hry. Velmi skromné grafické vyjádření v ještě skromnějším rozlišení není pastva pro oči. Spíš vypadá jen jako ta pastva. Pixely lze spočítat na prstech jedné kriploidní ruky a animace chůze všech postav jsou skutečně k smíchu. Hra navíc neobsahuje vůbec žádnou hudbu, ani zvuky. Naprosté ticho linoucí se z reproduktorů tak můžete eliminovat snad jedině tím, že si do pozadí pustíte nějakou svou hudbu. Ne ne, technicky to na vás hra zkoušet rozhodně nebude.

Subatomic


Tak co je na hře tak úžasného, že si vysloužila relativně vysoké hodnocení? Zcela ujetý a divný humor. Klasická adventura stavějící na vtipných dialozích. Pro mnohé hráče už tato formule bude tak ohraná, že hru velkým obloukem obejdou, ale to by byla chyba. Hra sama se totiž hraje velice svižně a dobře a dává svému rádoby-vtipu prostor vysvitnout.

Subatomic
Subatomic


Neidentifikovaná středostavovská rodinka. Rodičům je zatěžko vysvětlovat synovi, proč se hádají a raději hádku zaobalí a vyrazí si na dovolenou. Vyberou si cestovní agenturu S.H.A.T, která nabízí možnost cestování kamkoliv po celém vesmíru pomocí urychlovače. Vybírají si za svou destinaci Mars, protože proč proboha ne? Díky idiocii a dokonalé nekompetentnosti hlavního pracovníka agentury se však ocitají někde úplně jinde.

Subatomic


Musím uznat, že takto řečeno, nezní zápletka kdovíjak humorně, ale realita je naštěstí mnohem lepší. Rozhovory mezi postavami jako například ten o tom, jestli je při atomovém výbuchu lepší se zachránit, anebo jen tak stát a koukat kolem sebe jsou velice osvěžující a skutečně humorné. Stejně tak situace, kdy se ukáže že Albert Einstein není mrtvý, ale spolu s Carlem Sagalem zešílel a ustanovil jakýsi subatomární anarchistický kmen lidojedů. Když se manželka pokusí oba vědce zastřelit, muž odpoví: „Nemůžeš proboha zabít někoho jako je Albert Einstein! Mnozí se pokoušeli!“

Je pravdou, že hra by mohla být delší. Patnáct minut ale na poměry adventur zdarma není zase tak málo. Je pravdou, že hra by mohla být i lepší. Technicky stojí skutečně za starou belu, ale ten příval absurdního humoru, který na vás hra vyplaví za překousnutí těchto nedostatků stojí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

13 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Témata: Albert Einstein

Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz