Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

SubSurface - podmořský masakr

  12:00aktualizováno  3. května 9:30
Třetí místo ve vcelku nabité zahraniční soutěži obsadil příjemně vypadající projekt frenetické střílečky zasazené vcelku netypicky do podmořského světa. Byla pomyslná bronzová medaile pro tento projekt oprávněná či nikoliv?
80

SubSurface

Platforma: Freeware
Výrobce: Grant Clark

Stáhnout

SubSurface S vývojářskými soutěžemi se jak se zdá v poslední době doslova roztrhl pytel. Ačkoliv čeští vývojáři tak trochu strádají a s nedočkavostí připravují projekty pro nadcházející Becherovka Game, v zahraničí mají hned několik alternativn. Jednou z nich byla také nedávno zakončená soutěž, jejíž zadání bylo jednoduché – vytvořit klasickou Shoot'em up, obalit ji příjemným grafickým kabátkem, vyzdobit přepychovou hratelností a následně se již jen poprat s nelítostnou konkurenci.

A že to nebylo nic jednoduchého, hra kvalit jako právě SubSurface to však neměla až tak složité, tudíž se autoři v konkurenci 19ti dalších her mohli těšit z krásného třetího místa, což v každém případě potěší. SubSurface

To co ze SubSurface činí v mnoha ohledech jedinečnou hru, která dokázala zaujmout porotu je s největší pravděpodobností právě samotné zpracování hry. Tvůrci si totiž svoji střílečku z klasického vesmíru přesunuli do podmořského světa, jehož atmosféru se jim navíc podařilo opravdu příjemně zachytit také na monitory vašich počítačů. Čest tak budeme mít s detailně propracovanými útočnými loďkami, což ještě více dozdobí přídavné efekty, jež jsou již takovou pomyslnou třešničkou na dortu.

Ve stínu technického zpracování pak nezůstala ani samotná hratelnost, která byla taktéž vytažena na vcelku vysokou úroveň což mimojiné znamená spoustu desítek minut kvalitní zábavy. Jako je již prakticky zvykem, pod ruky se vám dostane malá loďka s neomezenou kapacitou výstřelů, díky čemuž může začít ten pravý podmořský masakr. Celé prosSubSurface tředí klasicky konstantní rychlostí scroluje z leva doprava a vy se spolu se svým plechovým miláčkem můžete nezávislé na tomto faktu pohybovat zprava doleva, stejně jako nahoru a dolů. Zpočátku vám v nekončícím mořském světě budou dělat společnost tak maximálně nebezpečné objekty, jež však nejsou schopny samovolně střílet. Ty však hned posléze vystřídají nepřátelé již o fous tužší, vystřelující proti vám naváděné projektily, na jejichž vyhýbání se budete muset vedle likvidace nepřátel rovněž soustředit. Hra je navíc rozčleněna do několika levelů, jež se vám postupně otevírají po určitém počtu zlikvidovaných nepřátel a urazené vzdálenosti.

Sečteno a podtrženo je SubSurface rozhodně zajímavou hrou, která by měla potěšit všechny příznivce frenetických vesmírných stříleček či akčního žánru obecně. Perfektní technické zpracování a výtečná hratelnost se totiž nevidí jen tak každý den, což výsledná známka jen potvrzuje.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz