Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sudoku Beutiful Mind - stále populární rébusy

aktualizováno 
Kdo by neznal Sudoku. Doba, kdy byla tato křížovka v obrovské popularitě je již dávno pryč. To nám ale nebrání v tom vyzkoušet si ji ve velké spoustě levelů tohoto počítačového přepracování s třemi obtížnostmi a nápovědou.
80

Sudoku Beautiful Mind

Platforma: Freeware
Výrobce: My Play City

  • pěkná grafická stránka
  • spousta rébusů
  • pro opravdu zkušené hráče docela nízká obtížnost

Stáhnout

Beautiful Mind

Beautiful MindS trochou uměleckého cítění vznikla další předělávka oblíbené japonské hry Sudoku. Tentokrát dostala přízvisko Beautiful Mind a nabízí všem luštitelům dostatečnou zábavu na dlouhé hodiny. To je způsobeno především desítkami variant, které jsou pochopitelně generovány zcela náhodně. Při každém spuštění se tedy dočkáte naprosto nové křížovky.

Pokud k Sudoku přicházíte úplně poprvé, je dobré si říct něco málo o základních pravidlech hry. Ty jsou na první pohled jednoduché, pro složitější Sudoku rébusy už ale existují pokročilejší metody řešení, které bude trochu obtížnější si osvojit. Na řešení většiny problémů v křížovkách vydávaných v časopisech nebo na nižších obtížnostních stupních ve virtuálních SudoBeautiful Mindku vám ale bude stačit jen několik osvojených znalostí.

První, co je dobré si uvědomit, že v řádku, sloupci, ale také v menších buňkách o devíti políčcích musí být vždy unikátní číslice od jedné do devíti. A z toho se dá vycházet. Po otevření nové křížovky v políčcích vždy naleznete některá čísla už předvyplněné a zbylé kostičky musíte zaplnit. Vezměme si tedy situaci, kdy jste si vybrali políčko a máte například dva tipy na čísla. Ty jednoduše zjistíte podle toho, co chybí v řádku nebo sloupci. Dobré je si tedy nejprve vybírat ty nejvíce zaplněná políčka a od těch se postupně dostávat k volnějším místům. Může nastat i situace, kdy máte například zcela zaplněný jeden boxík o devíti políčcích, což je nejjednodušší situace. Pokud vám chybí doplnit jediné číslo, prostě se podíváte, která z hodnot od jedné do pěti chybí a podle toho ji doplníte. Dokončený box vám hrBeautiful Minda potvrdí docela pěkným grafickým efektem.

Co je ještě důležité k projektu jako takovému dodat, jsou připraveny celkem tři obtížnostní stupně a ty se mezi sebou liší především množstvím nápověd. Na nejjednodušší, dostanete hned dvě, přičemž toto číslo se postupně snižuje až na nejvyšší obtížnost nemáte nárok na žádnou nápovědu. Nápověda funguje tím, způsobem, že za vás hra sama vyplní jedno políčko. Vy sami pak políčka vyplňujete zajímavým způsobem a sice ptačím perem umístěným na kurzoru myši. Jedno kliknutí znamená změnu čísla přesně o jednu pozici a i když se u devítky docela naklikáte, tak se tento způsob ovládání v praxi docela osvědčil. Jinak ke grafice nelze mít prakticky žádných výhrad, jediné co mi tak docela nevyhovovalo, je obtížnost. Přijde mi, že opravdu zkušeným nemá hra co nabídnou a i na nejvyšší obtížnost není problém ji dohrát levou zadní. To na druhou stranu bude ale vyhovovat těm méně zkušeným hráčům.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz