Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sulphur Brigand je arkáda, ve které si můžete hodit granát pod nohy

  15:00aktualizováno  15:00
Akční arkáda Sulphur Brigand je svižná a zábavná, ale spíš než bezhlavé akce je v ní potřeba trochu taktizovat. To proto, že místo meče či magie používáte k poražení nepřátel bomby, které se odrážejí a mají dlouhou prodlevu před explozí. A také se mimo jiné rády vracejí na místo, odkud jste je hodili.
85

Sulphur Brigand

Platforma: Freeware
Výrobce: depth

  • gotická retro atmosféra
  • házení bomb a jejich fyzika
  • nutnost taktizovat
  • spousta vedlejších a tajných místností
  • jedna nebo dvě velmi obtížné pasáže

Stáhnout

Sulphur Brigand | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Sulphur Brigand

Gotická akční plošinovka Sulphur Brigand dává vzpomenout na prachem dávno zašlé arkády z počátku devadesátých let. To především svým grafickým kabátem a hudbou. Je to tedy pořádné retro. Přesto se hraje a působí docela moderním dojmem. Je to originální a dost obtížná (ovšem ne nespravedlivá) arkáda s celkem otevřeným herním světem a temnou atmosférou.

Sulphur Brigand

Bylo nebylo. V jednom fantasy světě, na jednom, v moři izolovaném ostrůvku, žil mocný kouzelník, který, jak už to tak bývá, chtěl ještě více moci. Se svým pomocníkem, zkušeným alchymistou a naším hrdinou, se pokusil vytvořit ničivou zbraň, která by mu dovolila ovládnout známý svět.

Sulphur Brigand

Náš bezejmenný hrdina tedy využil své největší znalosti lektvarů a bylin a společně vytvořili... střelný prach. Jenže kouzelník, protože byl zlý a bál se, že by alchymista mohl novou zbraň použít proti němu, uvrhl hrdinu do kobky a zahodil klíče. Po mnoha zimách strávených v žaláři se hrdinovi konečně podařilo uniknout. Nyní se po letech vrací i s nabytími znalostmi třaskavin do kouzelníkova hradu pro pomstu. A ta bude výbušná.

Sulphur Brigand

Sulphur Brigand je retro plošinovka s originálním systémem bojů. Místo švihání mečů nebo metání kouzel házíte kolem sebe malé bomby. Granáty, dalo by se říci. Lze navolit, jak daleko je chcete dohodit a jakou silou.

Sulphur Brigand

Bomby jsou ale celkem neposedné, rády skáčou kolem, odrážejí se od zdí a mají docela dlouhou roznětku. Každý útok je tak třeba naplánovat a hra tak dostává nový rozměr. Je třeba taktizovat. Několikrát za hru narazíte na předmět, který vám sílu bomb zvýší. Z malých explodujících ohýnku se tak doberete k hromově burácejícím výbuchům smrtící síly.

Sulphur Brigand

Hra je obtížná už jen proto, že naučit se s bombami zacházet je práce na dlouhé lokty a zprvu se často vyhodíte do luftu sami. Naštěstí ve hře fungují záchytná místa a počet životů se odvozuje od toho, kolik cenností jste našli. Vaše přežití tedy záleží na vašem skóre.

Sulphur Brigand

Je to zajímavý nápad, který umocňuje chuť objevovat. Sulphur Brigand je doslova napěchovaný tajnými místnostmi, neviditelnými chodbami a často lze pomocí bomb odpálit nějaký tajný vchod. Takže ačkoliv cesta k cíli je jen jedna, architektura úrovní je členitá a za každým rohem na vás čeká nějaký ten poklad.

Jakákoliv smrt zabolí, ale povětšinou je způsobena spíš nemotorností než nespravedlivým přístupem hry k hráči. Takže ačkoliv Sulphur Brigand působí jako archaické retro, je to retro jaksi staronové. Graficky a hudebně nostalgické, herně ale docela svěží a každopádně velmi zábavné.

Zde si hru můžete stáhnout také pro Mac a Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

100 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 1 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz