Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Summer Bound - hřejivý logický rychlík

  12:00aktualizováno  12:38
Venku je sice pořádná sněhová peřina, ale my vám dnes nabízíme hřejivý a pohodový logický rychlík, který je povedenou předělávkou Crillionu. Léto v něm máte na dosah ruky...
60

Summer Bound

Platforma: Freeware
Výrobce: Blueskied

Stáhnout

Summer BoundZačal březen, ale letmý pohled z okna nás rychle přesvědčí, že příroda je stále v moci Paní Zimy. Milovníci zimních sportů jsou v sedmém nebi, ale nám ostatním už závaly sněhu lezou na nervy a nejraději bychom již přivítali jaro. Co zatím není možné v přírodě, lze snadno změnit na Plných Hrách, a proto vám dnes nabídneme hru, která je sluníčkem a teplem přímo nasáklá. Její zimní variantu s podtitulem Christmas Bound jsme vám představili před Vánocemi, dnes se tedy podíváme na zoubek její klasické verzi. Opět jde o povedený remake Crillionu, který můžeme nazvat bratříčkem Arkanoidu. V hlavní roli je tu opět kulička, jenže tato nepotřebuje k pohybu odrážení pálkou, ale pohybuje se sama od sebe. Vy jen usměrňujete nebo zrychlujete její pohyb. 

Předělávek Crillionů jsme zde měli již hodně a zatím stále nepřekonaným kouskem je hra Frozen Fruits. Také dnešní Summer Bound vsadil na tematickou jednotnost a vše je zasazeno doprostřed léta, i když některé prvky jako jablka či halloweenská dýně jsou spíše spjaty s podzimem. Levely jsou však pestře barevné, na pozadí vám často svítí sluníčko, takže jistě působí hřejivým dojmem. A co je vaším úkolem? Podobně jako v Arkanoidu je Summer Bound třeba zbourat v každém levelu všechny barevné kostky. Kostku té které barvy však zboří jen kulička se stejnou barvou, takže musíte využívat „přebarvovacích“ kostek. Tím se princip notně liší od Arkanoidu, neboť vyžaduje logické přemýšlení. 

V mnoha kolech existuje jediné řešení a přemýšlivý přístup navíc podněcují speciální předměty, které hraní zpestřují. Jsou to třeba explozivní jablka, která vybuchují při kontaktu a slouží k uvolňování zatarasené cesty, univerzální srdíčka, jež zničí kostku jakékoliv barvy či destrukční kostky, které nabíjí kuličku na nějaký čas výbušninou a taktéž zlikvidují kostky jakékoliv barvy. Někdy budete muset využít služeb halloweenské dýně, která je požíračem kostek. Ale pozor dýně nemá ráda jen kostky a klidně si smlsne i na vás, pokud se jí dostanete do cesty.

Summer BoundAutoři tuto hru vydali jako lákadlo pro své obdobné a komerční projekty, ale i tak jde o plnohodnotný projekt s třiceti levely. Na jejich stránkách pro zákysníky připravili názorného průvodce, který vás seznámí s řešením všech úrovní. Opět platí heslo, že celá hra je splnitelná, i když tomu třeba nebudete leckdy věřit. Stačí se zamyslet a přemýšlet. Jednotlivá kola se vám odemykají po šesticích, takže pokud zatuhnete, můžete některé přeskočit a vrátit se k nim zpětně.

Po grafické stránce Summer Bound nijak nenadchne. Kostky a okolní prostředí působí nesourodě a jako by byly použity z více her. Design levelů je sice povedený, ale při tisícovkách klonů, které existují, se vám již zdá ohraný. Autoři vše zachraňují použitím širokého spektra doprovodných kostek, ale ani tak se jim nepovedlo přiblížit se úrovni Frozen Fruit. Pokud se však chcete odreagovat a trochu si zapřemýšlet, je pro vás Summer Bound správnou volbou.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz