Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sunset Runner - jedoucí vlak

  12:00aktualizováno  6. listopadu 8:12
Po vlaku se neběhá a v žádném případě, když je dokonce v pohybu. Toto pravidlo ale hlavní hrdina nezná a i kdyby ano, musí po celé vlakové soupravě běžet aby zachránil svého přítele. A vy mu v tom musíte pomoct.
70

Sunset Runner

Platforma: Freeware
Výrobce: Guert

Stáhnout

Sunset RunnerPokud pečlivě sledujete zprávy na některém z tuzemských televizních kanálů, jistě jste si všimli zvyšující se intenzity zpráv informujících o úmrtí zvědavého chlapíka, které nerozvážně vylezl na střechu vagónu a byl smrtelně zasažen elektrickým proudem. Pokud vás to k podobným dobrodružstvím také táhne, zkuste si to raději bez úhony nejlépe sami doma.

Sunset RunnerSunset Runner je hrou, v níž se bude jen a pouze běhat a to, jak název napovídá, při západu slunce, který celou okolní krajinu zabarvil do oranžova. Nepůjde ale o běh ledajaký, hlavní hrdina se totiž ocitá na střeše posledního vagónu neskutečně dlouhého vlaku a jeho úkolem je dostat se až k lokomotivě a to dřív, než bude pozdě. Tam na něj totiž čeká jeho nejlepší kamarád, který může za jeho zpoždění zaplatit životem.

Rozhodně dobrou zprávou na začátek je, že Sunset Runner disponuje dvěma různými obtížnostmi – Easy a Hard, přičemž začátečníkům je třeba doporučit jedině možnost první, i ta jiSunset Runnerm totiž dá pořádně zabrat. Jediný rozdíl mezi oběma verzemi je v délce vlaku, která ale překvapivě hraje velký význam a pochopitelně výrazně stupňuje obtížnost, i když se stále na trati mohou objevit jen tři typy překážek. Za prvé je to lampa vysoká, pod kterou je třeba se skrčit (šipka dolů). Daleko záludnější je lampička malá, kterou bude možno jedině přeskočit. Kombinace blízko za sebe postavených vysokých a nízkých lamp je pak vpravdě smrtelná a zvládnutí takového úseku bude obzvláště obtížné. Navíc se do této sestavy může zamotat i další překážka, kterou je samozřejmě tunel. Do toho se musíte skrčit a to mnohdy i několikrát po sobě, neboť tunelů bude postupně přibývat. Naštěstí se ale čas od času objeví i část, kde není překážka žádná, kterou pochopitelně využijete k běhu. To je opravdu důležité, jinak totiž nemáte sebemenší šanci stihnout svůj úkol včas.

I když jsem Sunset Runner zpočátku jednoznačně odsuzovala pro jednoduchost, musím přiznat, že mě hra skutečně chytla. I když nelze mluvit o variabilní grafice, okolí je stále stejné a i překážky vás po čase ničem nepřekvapí, jedná se o slušnou zábavu pro volnou chvíli. Poté, co se vám ale poprvé podaří dosáhnout cíle, nejspíše hru jednoduše odstraníte z harddisku.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

34 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Témata: Vlak

Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!Najdete na iDNES.cz