Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Arab 2 : The Story Is Not Yet Over - další putování

  12:00aktualizováno  11:24
Super Arab 2 je klasickou 2D skákačkou ve stylu Maria. Fandové by tedy neměli váhat ani na okamžik. Vydejte se zachránit manželku, překonejte plno překážek a nepřátel včetně závěrečných bossů.
70

Super Arab 2 : The Story Is Not Yet Over

Platforma: Freeware
Výrobce: sony20

Stáhnout

superarab21

Jenom co jste v prvním díle Super Arab zachránili manželku, už se vám zase ztratila. Tentokráte přiletěli alieni a unesli ji. Znovu se tedy budete muset vydat na strastiplnou cestu plnou nástrah a nepřátel, abyste si ji vybojovali zpět.

Prakticky ihned po startu a bez zbytečných okolků se ocitáte ve hře. Ovládáte nevelikou postavičku Araba, která umí hned tři věci. Skáče do výšky a vrhá bumerangy. Ty však musíte nejprve někde sebrat. Novinkou je sprint. Díky sprintu budete daleko rychlejší, a také s rozběhem přeskočíte větši propasti. Jako prakticky v každé 2D skákačce, i v Super Arab 2 : The Story Is Not Yet Over budete procházet různorodými levely, přeskakovat propasti a bojovat s nepřáteli. Nepřátelé jsou vcelku různorodí. Super Arab se také nově naučil superarab22šplhat, takže místy budete přes propasti ručkovat. Na konci každé stage na vás také nově čeká závěrečný boss. Jedná se o obrovskou potvoru, která toho také patřičně vydrží a určitě vám notně zatopí. Na začátku hry máte tři životy, ale několik jich můžete také nalézt během putování po levelech. Stejně tak můžete při cestě sbírat roztodivné předměty, za které dostáváte body.

Grafika Super Arab 2 : The Story Is Not Yet Over je kvalitní. Jednotlivé stage se od sebe poměrně rapidně odlišují a vnášejí tak do hraní nový vítr. Veškeré objekty ve hře jsou přehledné a to se týče i všech nepřátel. Cesta, kterou máte v levelu putovat, je jasně daná a nemůže se vám tak stát, že byste zabloudili. Pouze závěreční bossové by snesli trochu lepšího zpracování. Hratelnost je taktéž velmi pěkná. Sice Super Arab 2 : The Story Is Not Yet Over postrádá špetku originality a je vidět evidentní inspirace u Maria, ale to na hratelnosti příliš neubírá. Budete muset superarab23 překonávat plno propastí a zabíjet spoustu nepřátel. Nepřátelé jsou velmi tupí, ale zase to vynahrazují počtem a místy, kde se nacházejí. Mnohdy tak budete muset přesně vyměřit místo vašeho dopadu po skoku, abyste nepřistáli před potvorou jako snadná kořist. Závěreční bossové působí jako velmi pěkné zpestření, byť u některých není zpočátku jasné, jak se dají zabít zabít. Plynulost je bezproblémová a rychlost hraní adekvátní. Ozvučení je veskrze banální, ale nijak vás při hraní nebude rušit.

Super Arab 2 : The Story Is Not Yet Over je vydařené pokračování, které sice nepřináší nic nového, ale to fandům 2D skákaček vůbec nemusí vadit. Druhý díl Super Araba totiž disponuje pěknou grafikou i hratelností, takže si své příznivce určitě snadno najde.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

91 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 58 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz