Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Arab - hopsačka zdaleka

  12:00aktualizováno  12:07
Super Arab je klasickou hopsačkou ve stylu Maria. Hlavním jazykem je Arabština, ale naštěstí ji nemusíte rozumět, abyste pochopili, že hlavní při hraní budou hbité prsty a dobrý odhad.
60

Super Arab

Platforma: Freeware
Výrobce: sony20

Stáhnout

superarab1

Pakliže jste zvyklí na různé anglické 2D hopsačky, nemusíte se vůbec děsit, když na vás po spuštění vybafne několik arabských klikyháků. Krom jazyku, který není až zas tak podstatný (přeci jenom se nejedná o adventuru), jde Super Arab ve šlépějích klasických hopsaček. A nejvíce se na první pohled inspiruje u nesmrtelného instalatéra.

Ve hře ovládáte mužíka v typickém arabském hábitu. Příběhu (který je v Arabštině) jsem neporozuměl, ale určitě se muselo stát něco velmi špatného, a tak se vydáváte na cestu za účelem spasit svět / zachránění bezmocných/ zlikvidování hlavního zloducha. Cestu samozřejmně nemáte jednoduše rovnou, ale budete muset překonávat různé propasti, poskakoat na malých plošinách a překonávat jiné obtíže. V cestě vám budou také stát různorodí nepřátelé. Od podivných hlavounů, přes létající ptáky až po explodující drobečky nebo stojící ostnaté bodce. Na některé z nepřátel stačí skočit a poslat je do horoucích pekel, jiné budete muset likvidovat noži. Nože nemáte hned na startu kažsuperarab2dého levelu, ale budete je muset cestou sebrat. A neměli byste jimi plýtvat, protože jich máte omezené množství. Začínáte s celkem tři životy, přičemž si jejich počet můžete doplnit nalezením bonusové životu v některých z levelů.

Po vizuální stránce není Super Arab žádným klenotem; na první pohled je vidět inspirace Mariem. Prostředí jednotlivých levelů se lehce mění, je přehledné a pozadí nijak nesplývá s prvky na popředí. Díky tomu je bezproblémová přehlednost. Také jednotliví nepřátelé jsou bez problémů rozpoznatelní. Hratelnost je slušná. Nečekejte nic jiného, než dalšího zástupce klasických 2D skákaček s neměnným konceptem hraní. Jde především o poskakování, občas zabijete nějakého nepřítele nebo seberete bonusovou věc. Při průchodu levely se setkáte s padajícími či jezdícími plošinami, ale také s vybuchujícími krychlemi. Variabilita těchto prvků je poměrně slušná, takže se nemusíte bát, že byste se hned na počátku hraní setkali se stereotypem. V Super Arab se vyskytuje i několik málo zajímavých novinek, ale je jich spíšeblopper3 poskrovnu. Plynulost hraní je bezproblémová. Ozvučení je příjemné; především bych vyzdvihl dobře zvolenou hudbu.

Jste fandové 2D hopsaček nebo máte zájem o slušnou hru na několik minut? Jestliže jste odpověděli ano, můžete s klidným svědomím Super Arab stahovat. Jedná se slušnou skákačku, která není úplně snadná a dokáže vás solidně zabavit.

Ovládání
Pohyb - kurzorové klávesy
Střelba noži - mezerník

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Najdete na iDNES.cz