Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Cockpit Football Fighters - fotbal jeden na jednoho

aktualizováno 
Klasické jedenáctičlené mužstvo bylo nahrazeno pouze jedním jediným panákem. Zato ale nad ním máte naprostou kontrolu a provádět s ním můžete doslova psí kusy. To vše samozřejmě s kvalitními ragdoll efekty.
68

Super Cockpit Football Fighters

Platforma: Freeware
Výrobce: genericuser

  • fotbal se změněnými pravidly
  • dobře zpracovaná fyzika
  • poměrně rychle se okouká

Stáhnout

Cockpit Football

Cockpit FootballFotbalovou simulaci je možné zpracovat mnoha rozdílnými způsoby. Ten klasický čítající jedenáct hráčů na každá strany herní plochy je ale pro mnoho freeware vývojářů příliš obtížný na vytvoření a tak se uchylují k různým zjednodušením, k nimž patří i to prezentované v soutěžním projektu, který vám na následujících řádcích představíme.

Hra se rozhodla bojovat v tvrdé konkurenci dalších přihlášených projektů a v hráči se pokouší vzbudit retrospektivní dojem. Místo k moderní hře se ho totiž snaží natlačit ke klasickému hernímu automatu, čemuž odpovídá i ovládání. Ostatně obrysy obrazovky a herního stroje jsou vidět neustále na obrazovce Cockpit Footballa to včetně dvou rukou ovládajících zařízení pod obrazovkou. Dvě páčky totiž slouží k přímému zásahu do chování dvou ústředních herních postav.

Celá herní doba je umístěna na pouze jedinou obrazovku a obsahem je fotbal, i když v trochu odlišné verzi, než jej známe z fotbalových stadionů a televizí. Opět se budeme pokoušet střelit co nejvíce gólů za záda nepřátelského gólmana ovšem s tím rozdílem, že gólman je zároveň i jediný hráč, který proti nám stojí. Ano, v tomto fotbalovém klání se proti sobě postaví jednočlenný tým ovládaný vaší osobou. A vzhledem k tomu, že jsou na obrazovce páčky a ruce dvě, budete mít za úkol ovládat i protivníka. Jedinou možností, jak si tento projekt zahrát je tedy přizvat k počítači dalšího kamaráda a vyzkoušet multiplayer. Ovládání není obtížné a jeden se tedy ujme kurzorových kláves a druhý WASD.

Cockpit FootballCo je na obou fotbalistech zajímavé to je jejich gumová podstata. Jedná se vlastně o hadrové panáky, na nichž jsou výtečně pozorovatelné ragdoll efekty do projektu zakomponované. Páčkou tedy můžete fotbalisu vynést do vzduchu a tam s ním pohybovat, poté ho třeba nechat volným pádem spadnout a sledovat, jak si jeho tělo s nárazem na zem poradí. Zkrátka a dobře manipulujete s hadrovými panáky a ne lidmi, tudíž se k tomu vážou trochu jiná pravidla. Ty ostatně vyústily v celkovou originalitu hry, za níž je nutné připsat plusové body.

Rychlost, v níž musí být herní příspěvky tvořeny, se bohužel neblaze podepsala i na této hříčce. Musíte se smířit s tím, že potřebujete k sobě parťáka, což je trochu problém. Hratelnost také spíše sází na zajímavost a tak poté, co do grafických efektů proniknete, stává se hra velmi rychle okoukanou. Na chvilkové zabavení a vyzkoušení něčeho nového je ale doslova ideální.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

68 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...Najdete na iDNES.cz