Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Cosplay War Ultra - super ultra manga mlátička

  12:00aktualizováno  1:37
Z poklidného světa do akcí nabité arény, kde combo střídá combo a manga nepřátelé se morfují rychlostí blesku, vás zavede dnešní asijská bojová hra. Račte vstoupit do světa, kde síla kouzel a rychlost znamená život...
80

Super Cosplay War Ultra

Platforma: Freeware
Výrobce: Alicuu

Stáhnout

Super Cosplay War UltraPouhý letmý pohled na screenshoty nám hned dává tušit, že dnešní hra pochází z některé z východních zemí. Na svědomí ji mají tchajwanští vývojáři týmu Alicuu a jde o dvourozměrnou mlátičku. Od autorů jsme se dočkali již jednoho titulu ze stejného žánru: Fighters Kyodotai a podle jejích kvalit jsem se nemohl netěšit na pokračování Super Cosplay War Ultra. Ultra-super-hyper přívlastky se to v názvu jen hemží, ale nejde jen o bezsmyslnou nálepku a osmdesátimegový instalační balíček (tedy spíš balík) ukrývá hru v odpovídající kvalitě.

Na poli bojových her se objevují dvě základní varianty zpracování. Jeden najdeme třeba v Mortal Kombat, kde mají postavy víceméně ustálený vzhled a scéna se mění jen při použití comb. Freewarový Open Mortal jde ještě dál a snaží se o ještě věrnější zachycení reality a za své soupeře můžete zvolit a nakonfigurovat postavy s obličejem z fotografií. Dnešní titul se však drží klasického japonského pojetí: kreslené manga grafiky, široké škály efektních comb a transformace postav v monstra či roboty. Při prvním spuštění zůstanete s Super Cosplay War Ultra pusou dokořán, neuděláte ani krok a vše vypadá jako film. Scény se mění ve zlomcích vteřiny, každý úder přinese kompletní změnu scény, změna střídá změnu. Comba mění celou herní plochu a dokonce prostředí. Z ulice jste uvrženi na černou obrazovku, zasypání sadou blesků, za okamžik se vše zase vrací do výchozího stavu… Zkrátka to vypadá jako na Mistrovství světa Pokémonů. 

Prvotní nepřehlednosti napomáhá i způsob boje, kdy je spolu s vaší postavou ještě kolega se svými unikátními vlastnostmi. Abyste si Super Cosplay War Ultra užili, musíte věnovat čas učení se speciálních pohybů a comb, jež jsou pro tu kterou postavu charakteristické. Při počtu 12 postav to není jen tak, navíc má každá slabiny a výhody, čemuž odpovídá způsob boje a pohyb. Hra si zachovává jasný konzolový charakter a plný požitek a svobodu vám zajistí jedině ovládání gamepadem. Přesto lze i na klávesnici po tréninku proniknout do tajů hry, ale chce to čas.

Super Cosplay War UltraVýbornou kulisou jsou diváci v pozadí: fotografové, fanoušci nebo lidé posedávající v kavárně. Kreslená grafika je pastvou pro oči, i když vzhledem k množství úderů a reakcím je uprostřed vřavy až chaotická a vy jen stíháte vnímat některé detaily. Přesto této variabilitě můžeme poděkovat za to, že hra v singleplayeru vydrží mnohem déle než jiné bojové tituly. Nutí vás pronikat stále dál a dál, zkoušet nová comba a postupy, za což budete odměněni nejen rychlejším vyřízením soupeře, ale i odpovídající grafickou kulisou. Navíc máte možnost hry v multiplayeru s kamarádem. 

Samotná grafika zabírá jistě značnou porci poměrně velké velikosti hry, ale hodně velký kus si usurpuje i hudba. Jak asi tušíte, nejde o žádné midi, ale skutečný nefalšovaný soundtrack, jež je diskotékovým mixem komerčních songů (zdalipak autoři zaplatili licenční poplatky? :-)) a opravdu stojí za to. Pokud máte rychlé připojení, rozhodně si Super Cosplay War Ultra zahrajte. Tato bojová hra za to určitě stojí!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

83 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 107 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz