Super Gorgon Deluxe - válka v jeskyni

  12:00aktualizováno  9:56
Na naši Zemi přistáli UFONI, nikdo neví, odkud přiletěli, jedno je však naprosto jisté. Ustrašení lidé se uchýlili do jeskyně a UFONI je sbírají jako houby. Chtějí lidi zmutovat, zabraňte jim v tomto jejich počínání!

Super Gorgon Deluxe

Platforma: Freeware
Výrobce: Marek Schmidt

Stáhnout

Super Gorgon DeluxeV jednom z moudrých českých přísloví se praví, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Bohužel tomu není jinak ani v této 2D hře od mladého českého autora plných her, nadějného Marka Schmidta, který si vzal jako inspiraci k této hře přímo hororový námět, napadení země UFONY. Zdá se, že mu je toto téma velice blízké a vyhovující, dovolím si tvrdit, že se v podobných akčních hrách přímo vyžívá. Není to samozřejmě na škodu, naopak to jeho hrám jenom prospívá. Je vidět, že tuto hru připravil velice pečlivě po zrálém uvážení a domnívám se, že se mu to vskutku podařilo, což můžete, samozřejmě, pokud se rozhodnete si tuto hru stáhnout, posoudit sami.

Na Zemi přiletěli UFONI, kteří začali odsávat zemskou atmosféru a odvážet ji na svoji planetu. Vzduch silně prořídl a zbytek lidstva se uchýlil ve skafandrech do tmavé jeskyně, aby zde přežil tuto pohromu. UFONI však na to přišli a dostali další, ještě hroznější nápad, vniknout do této jeskyně a zbytky lidstva unést a začít na něm ve své domovině dělat pokusy s mutací. Je tedy zřejmé, že lidstvo je na pokraji vymření a jeho zbytek čeká krutý osud. Pokud tedy UFONY někdo nezničí a nenastolí na naší planetě klid a pořádek, je osud lidstva naprosto zpečetěn. Najde se někdo, kdo udělá tomuto počínání mimozemšťanů přítrž? Samozřejmě, že ano, je to přece úkol pro vás.

Super Gorgon DeluxeOcitnete se tedy ve svém korábu v již zmíněné jeskyni a vaším úkolem bude likvidovat nepřátelské kosmické lodě a jejich nástrahy v podobě kladených min a rychlých torpéd, které proti vám vysílají. Dávat pozor si musíte především na to, abyste svou lodí nenarazili na horní nebo spodní okraj jeskyně, byl by to okamžitý konec. Musíte tedy velice obratně manévrovat a být navíc neustále ve střehu, stále připraveni palubním laserem ničit nepřátelské objekty. Naštěstí munice máte dost, ale nijak s ní neplýtvejte, abyste se neocitli v tom nejnebezpečnějším okamžiku zcela bezbranní. Munice se sice obnovuje automaticky, ale potrvá to vždy chvíli, než získáte její novou zásobu.

Nahoře na obrazovce zleva doprava máte Úroveň, ve které se právě nacházíte, dále množství munice (plný stav je 100), počet životů (počáteční stav je 5) a poslední je počet lidí, které musíte zachránit. Dole na obrazovce pak vidíte současný počet bodů, které dostáváte za úspěšné zásahy, vedle něj se trvale zapisuje rekord, kterého jste dosáhli v předcházejících bojích. Vaši loď ovládáte všemi čtyřmi kurzorovými klávesami a střílíte mezerníkem. Na spodním okraji obrazovky jsou rozestavěni lidé ve skafandrech, které musíte zachránit. Občas totiž zaslechnete úpěnlivý lidský výkřik, což neznamená nic jiného, než to, že další člověk byl unesen nepřátelskou lodí.

Super Gorgon DeluxePak je nutno tuto loď vyhledat a rychle ji sestřelit, spatříte na obrazovce, jak tato osoba se vrátila ze sestřelené lodi zpět na své místo. Někdy je zapotřebí směr cesty změnit a vracet se zpět, hra toto počínání umožňuje pomocí kurzorových kláves pravá-levá. Poklepáváním na tyto klávesy můžete i zrychlovat, či zpomalovat pohyb vaší lodi vpřed i vzad. Pokud se vám podaří splnit úkoly v příslušné úrovni, objeví se hlášení, že sektor byl zachráněn, klepnete na mezerník a pokračujete v další úrovni s plným počtem nábojů, počet životů a osob k zachránění se však při přechodu do další úrovně nemění. Hra končí v tom okamžiku, kdy přijdete o všechny životy nebo o chráněné osoby.

Hratelnost této zajímavé hry nepatří zrovna k těm nejlehčím, je nutné stále pečlivě a obezřetně sledovat dění na obrazovce a při tom ještě dávat pozor, abyste nenarazili na stěny jeskyně. Grafická úprava se mi jevila jako průměrná už i proto, že všechny úrovně jsou si podobné jako vejce vejci. Zato zvukové efekty jsou vynikající, rachot vašich zbraní, výbuchy lodí i zoufalé výkřiky unášených lidí jsou zcela realistické.

Autor:
Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

Najdete na iDNES.cz