Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Luigi World 2 - Mario přes kopírák

  12:00aktualizováno  4:43
Jestliže znáte Maria, pravděpodobně jste již něco zaslechli o jeho méně slavném bratříčkovi Luigim. Super Luigi World 2 je 2D hopsací arkádou ve stylu Maria, akorát hlavní roli hraje protentokrát Luigi.
70

Super Luigi World

Platforma: Freeware
Výrobce: mattsoftware

Stáhnout

superluigiworld21

Super Luigi World 2 se bude hodit do krámu především všem fandům sérií Maria. Jestliže byste totiž hledali odlišnosti na arkádách s Mariem a Super Luigi World 2, našli byste jich jenom opravdu poskrovnu.

Hrajete za Luigiho a za úkol máte proskákat přes všechny nástrahy daného levelu na jeho konec, abyste mohli postoupit do levelu dalšího, kde se bude celá situace opakovat. Jako v takřka každé 2D skákačce se setkáte s propastmi, padajícími povrchy a různorodými potvorami. Jestliže znáte Maria, budete znát i všechny nepřátele, na které při hraní Super Luigi World 2 narazíte. Bude se jednat o různé čertíky, želvy nebo také masožravé rostliny. Cestou sbíráte mince, za které se vám navyšuje superluigiworld22skóre. Důležitá je velikost a barva Luigiho. Začínáte totiž jako trpasličí Luigi, ale když seberete houbičku, Luigi vyroste. Pokud poté seberete ještě kytku, můžete po nepřátelích střílet. Každá potvora vám při zásahu ubere určitý stupeň velikosti, taže byste se měli snažit vyrůst co nejvíce. Jestliže však spadnete do propasti, narodíte se znovu jako liliput. Celkem máte sympatický počet pěti životů, ale při průchodu levelem bych vám nedoporučoval se nikdy příliš zdržovat, protože vám utíká časový limit.

Grafika jako by z oka vypadla z dílů s Mariem. A to doslova. Všechny objekty, které dobře znáte z Maria spatříte také v Super Luigi World 2. Podobnost je natolik stejná, že začínám podezřívat autora, že pouzžil ctrl+c na některý díl s Mariem, a pak udělal ctrl+v do svého projektu. Originalita trpí a schovává se někde v hodně tmavé jeskyni. Když však pominu podobnost s Mariem, musím uznat, že se grafická stránka povedla. Příjemná ale nenucená barevnost, jednoduchost a přehlednost si vždyckysuperluigiworld23 získají své příznivce. Hratelnost je kvalitní. Nepřátelé jsou různorodí, prostředí se mění a ovládání jednoduché. Sice jsem si zpočátku musel zvykat na určitou kluzkost bot Luigiho, který není schopen ihned zastavit, ale nejedná se o žádnou tragédii. Plynulost hraní je bezproblémová a chyby takřka nejsou (pouze jednou se mi během hraní Luigi někde zasekl). Jestliže znáte ozvučení Maria, znáte i ozvučení Super Luigi World 2.

Super Luigi World 2 je vlastně Luigi vsazený do světa, kterým normálně prochází Mario. I přes jednoznačnou absenci originality ale Super Luigi World 2 zůstává velmi kvalitní hopsačkou, kterou si bez debat užijí jak fandové Maria, tak i velká většina ostatních hráčů.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

81 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 73 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz