Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Mario Bros: Bloody Battles - pistolník Mario

  13:25aktualizováno  13:25
Sojte si klasický koncept arkádové hopsačky s akční hrou a dostanete tento zajímavý projekt s dvěma velmi dobře známými hrdiny. Hratelnost, variabilita, nelinearita - nic z toho nechybí!
74

Super Mario Bros: Bloody Battles

Platforma: Freeware
Výrobce: Hello

  • krvavější Mario
  • vhodné zapojení zbraní
  • nelinearita

Stáhnout

Super Mario Bros: Bloody Battles

Super Mario Bros: Bloody BattlesSuper Mario Bros, opět, řeknete si. Jako bychom sympatického instalatéra doposud neměli na herní scéně dostatek. Jak je ale vidět, hráči si ho stále žádají a je to pochopitelné. Pokud mu nejde něco upřít, pak je to skvělá a jednoduchá hratelnost, k níž se budete rádi vracet. Tato kvalita ale také do značné míry závisí na kvalitě remaku. Jak se tedy povedl lehce experimentální Super Mario Bros: Bloody Battles?

Onen experiment je vidět už z okolních obrázků, které nejsou příjemně zelenavé a barevné, jako jsme z prostředí těchto horaček zvyklí. Místo toho dostaly barvu lehce doruda, což souvisí i s lehkou změnou tématu. Hrdina totiž není natolik mírumilovný jako tomu bylo předtím, k čemuž ho ostatně dohnal jeho hlavní nepřítSuper Mario Bros: Bloody Battlesel. Jak se dozvídáme v intru, naše známé nepřátele vybavil moderně střelnými zbraněmi a na tuto otázku samozřejmě musíme adekvátně odpovědět.

Na výběr máme ze dvou herních hrdinů – Maria a Luigiho. Tak trochu jsem doufala, že mezi nimi bude nějaký rozdíl v hratelnosti, po určité době testování jsem ale nic nezaznamenala – pokud byly výsledky vašeho testování přesnější, nebojte se pochlubit v komentářích. Tak jako tak v postavou vyrážíte do zboku viděného 2D světa, kde se střetáváme s několika známými grafickými prvky. Jednak to jsou kousky stěny, které budete rozbíjet hlavou, ale také nepřátele, které budete zašlapávat nohama a to přesně mířeným výskokem. Tato varianta ale na všechny až tak neplatí a tak přijdou ke slovSuper Mario Bros: Bloody Battlesu i zmiňované střelné zbraně. Sbírat je budete přímo v herním prostředí, přičemž například při průchodu potrubím nebo výskoku na pletivo je budete muset zahodit a poradit si bez nich – nejedná se tedy o přímočarou akční hru. Příjemná je i variabilita v této oblasti, což znamená, že jednou seberete jednoduchý kolt, jindy si naopak přivlastníte silnější raketomet.

Super Mario Bros: Bloody Battles je tedy hra, ve které se snoubí klasická hopsačka s Mariem v hlavní roli s akční hrou, jejíž prvky ale tvůrci udrželi dostatečně na uzdě. Příjemná je i nelinearita, kde můžete z levelu vyskočit například sebráním klíče, to ale neznamená, že se do něj později nebudete nuceni vrátit abyste ho zcela dokončili a posunuli se do další mise. Nepřátel budete potkávat požehnaně a vzhledem k tomu také nepatří projekt k těm úplně nejjednodušším hrám.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

74 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 37 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský krajNajdete na iDNES.cz