Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Mario Bros: Shine Expedition - instalatérské dobrodružství

aktualizováno 
Instalatér Mário se pouští do dalšího divokého dobrodružství, na jehož konci snad stojí definitivní zastavení obávaného záporňáka. Splnit ale budete muset úkol, který si pro vás připravila sličná princezna.
77

Super Mario Bros: Shine Expedition

Platforma: Freeware
Výrobce: Hello

  • upravená Mariova grafika
  • nízké rozlišení

Stáhnout

Super Mario Bros: Shine Expedition

Super Mario Bros: Shine ExpeditionPočítačová hra mnohdy stojí na kvalitním hlavním hrdinovi, není se tedy co divit, že celá řada herních vývojářů dávají přednost převzetí již existujícího a ověřeného konceptu než riskování a vymýšlení nového. A tak nějak vlastně vznikla hopsačka jménem Super Mario Bros: Shine Expedition, z čehož je již rovnou patrné, že se opětovně setkáváme s instalatérem Máriem. Naštěstí ale nejde o prachsprostou kopii ale projekt vybavený spoustou nových nápadů, příběhem a dobrou herní délkou.

Příběh se začne odvíjet hned na první obrazovce, přičemž je ale rozkouskován. Nejprve se tedy setkáe s přítelem, který vás pošle do paláce, kde již na vás čeká krásná princeznička (není se co divit, že kdykoliv kolem ní proSuper Mario Bros: Shine Expeditionjdete vyskočí vám nad hlavou drobná ikonka srdíčka). Ta dle jejich slov konečně přišla na způsob jak se vypořádat s odvěkým nepřítelem a od vás se požaduje posbírání několika potřebných surovin, samozřejmě pokud úkol přijmete.

Možnost nepřijetí úkolu je takovou malou snahou o nelinearitu hry, čehož se pokoušejí dosáhnout i nutností sbírat modré penízky, které otevírají dveře do dalších částí hry přímo z paláce. Pokud dostatečný počet nemáte, bohužel se nehnete z místa a musíte opakovat. Konečně nás tedy autoři donutili věnovat zlaťákům v Mariovi pozornost, když máme opravdu řádnou motivaci.

Jinak je hratelnost velmi podobná klasice jako je Mario, jen s tím rozdílem, že přiSuper Mario Bros: Shine Expeditionbyly některé prvky. Samozřejmě nemohou chybět staří známí hnědí nepřátelé, které můžete lehce zašlápnout. Novinkou je možnost sjet z mísrného svahu a smést je tímto způsobem. Mario opět má několik různých výšek, přičemž z malé se do velké dostane sebráním hříbku a ten vyskakuje z příslušné kostičky nad jeho hlavou. Echybí ani speciální hopsátka a místa s vysokým převisem, kde k výskoku musíte přidat i adekvátní rozběh, s nímž vás hra vynese daleko výše. A podobných drobností do konceptu přibylo nespočet, což se odráží ve velmi kladném hodnocení.

Projektu není moc co vytknout. Herní doba je rozumná a pokud máte podobný typ projektů rádi, bude vás hra i docela dlouhou dobu bavit. Grafika je solidní, není prachsprostou kopií a plusem je často se měnící prostředí. Možná jen škoda opravdu malého okna, v němž projekt celou dobu běží.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

77 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz