Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Mario Bros: Shine Expedition - instalatérské dobrodružství

aktualizováno 
Instalatér Mário se pouští do dalšího divokého dobrodružství, na jehož konci snad stojí definitivní zastavení obávaného záporňáka. Splnit ale budete muset úkol, který si pro vás připravila sličná princezna.
77

Super Mario Bros: Shine Expedition

Platforma: Freeware
Výrobce: Hello

  • upravená Mariova grafika
  • nízké rozlišení

Stáhnout

Super Mario Bros: Shine Expedition

Super Mario Bros: Shine ExpeditionPočítačová hra mnohdy stojí na kvalitním hlavním hrdinovi, není se tedy co divit, že celá řada herních vývojářů dávají přednost převzetí již existujícího a ověřeného konceptu než riskování a vymýšlení nového. A tak nějak vlastně vznikla hopsačka jménem Super Mario Bros: Shine Expedition, z čehož je již rovnou patrné, že se opětovně setkáváme s instalatérem Máriem. Naštěstí ale nejde o prachsprostou kopii ale projekt vybavený spoustou nových nápadů, příběhem a dobrou herní délkou.

Příběh se začne odvíjet hned na první obrazovce, přičemž je ale rozkouskován. Nejprve se tedy setkáe s přítelem, který vás pošle do paláce, kde již na vás čeká krásná princeznička (není se co divit, že kdykoliv kolem ní proSuper Mario Bros: Shine Expeditionjdete vyskočí vám nad hlavou drobná ikonka srdíčka). Ta dle jejich slov konečně přišla na způsob jak se vypořádat s odvěkým nepřítelem a od vás se požaduje posbírání několika potřebných surovin, samozřejmě pokud úkol přijmete.

Možnost nepřijetí úkolu je takovou malou snahou o nelinearitu hry, čehož se pokoušejí dosáhnout i nutností sbírat modré penízky, které otevírají dveře do dalších částí hry přímo z paláce. Pokud dostatečný počet nemáte, bohužel se nehnete z místa a musíte opakovat. Konečně nás tedy autoři donutili věnovat zlaťákům v Mariovi pozornost, když máme opravdu řádnou motivaci.

Jinak je hratelnost velmi podobná klasice jako je Mario, jen s tím rozdílem, že přiSuper Mario Bros: Shine Expeditionbyly některé prvky. Samozřejmě nemohou chybět staří známí hnědí nepřátelé, které můžete lehce zašlápnout. Novinkou je možnost sjet z mísrného svahu a smést je tímto způsobem. Mario opět má několik různých výšek, přičemž z malé se do velké dostane sebráním hříbku a ten vyskakuje z příslušné kostičky nad jeho hlavou. Echybí ani speciální hopsátka a místa s vysokým převisem, kde k výskoku musíte přidat i adekvátní rozběh, s nímž vás hra vynese daleko výše. A podobných drobností do konceptu přibylo nespočet, což se odráží ve velmi kladném hodnocení.

Projektu není moc co vytknout. Herní doba je rozumná a pokud máte podobný typ projektů rádi, bude vás hra i docela dlouhou dobu bavit. Grafika je solidní, není prachsprostou kopií a plusem je často se měnící prostředí. Možná jen škoda opravdu malého okna, v němž projekt celou dobu běží.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

77 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz