Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Mario Deep 2 - pekelně těžké

aktualizováno 
Maria zná asi každý. Modrý instalatér se tentokráte dostává do světa, kde na něj čeká opravdu heroický výkon s vysokou obtížností. Pokuste se proplést několika zajímavými misemi s obrovským přečíslením nepřátel.
65

Super Mario Deep 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Bloom

  • vlastní a kvalitní level design
  • trochu jiné využití známých symbolů, nepřátel
  • vykradená grafika
  • vysoká obtížnost

Stáhnout

Super Mario Deep 2

Super Mario Deep 2Má cenu vůbec písemnou formou zdůrazňovat, co vás po spuštění Super Mario Deep 2 čeká? Každý si asi hravě domyslí, že jde další z početných klonů slavné hry společnosti Nintendo, která je mnoho a mnoho let stará, přesto velmi oblíbená – kupodivu jak mezi vývojáři, tak i mezi hráči. Vývojáři obecně si propůjčí nintendo grafiku, čímž vyřeší první zásadní problém a může se věnovat jen programové části.

A tak nějak to dopadlo i v případě Super Mario Deep 2, abychom ale autorovi nekřivdili, o tak úplně puntičkářskou kopii se nejedná a vlastně celý herní obsah a design levelů by se dal až na grafickou stránku označit za originální. Naše pouť začíná na mapě, která vypadá stejně jako v jiných Mario hrách, tentokrát má ale jednu podstatnou drobnost navíc - hra vlastně začíná už v těchto místech. A tak Super Mario Deep 2například pokud při přechodu k jedněm ze dveří do dalších levelů potkáte příšeru, automaticky jste přepnuti do souboje, kde ji musíte porazit, jinak se dál nedostanete. Už vlastně tato část je tedy herní.

To se také odráží v počtu odemknutých levelů. Většinou to bývá jediný s tím, že další budou otevírány až po dokončení předešlého, to by zde ale moc dobře neobstálo a tak jich máte k dispozici v jednu chvíli hned několik. Ono to ale moc velká výhoda není a to se již dostáváme k hlavní slabině projektu a sice obtížnosti. Pokud řeknu, že je vysoká, někdo by si to mohl mylně vysvětlit. Proto rovnou zdůrazňuji, že je opravdu pekelně vysoká a na první pokus budete rádi, pokud se pohnete o pár kroků na jednu stranu, než vás zabijí. Životů příliš nemáte a žádné Super Mario Deep 2oddechové místa se nevyskytují. V jednom kuse budete v jednom velkém kruhu a útočit na vás budou opravdu pořád. Naštěstí se zde nachází i velké množství bonusů jako jsou hvězdičky, hříbečky, ty všechny ale zde mají trochu jiný význam a tak zatímco vás některé opravdu zvětší, jiné vám dají zbraň, ale trochu jiného charakteru. Poznáte i některé nepřátele, kteří se zde ale chovají trochu jinak a vyskytují se snad až v přehnaně velkém množství. Jako příklad může posloužit síť, po které se máte dostat nahoru a společně s vámi se na ni plazí zhruba dvacet dalších nepřátel a další přibývají a pokud se dostanete nahoru, nemáte vyhráno. Zde pro změnu poletují jednotky vzdušné a ohrožují vás i tady. Možná díky tomu po zhruba patnácti opakovaných pokusech celou situaci rezignovaně vzdáte.

Záleží jen na vás, jak vám bude obtížnost Super Mario Deep 2 vlastně připadat, ale dokážu si představit, že celé řadě lidí z projektu vytvoří naprosto nezajímavou a nehratelnou záležitost. A je to škoda, stačilo při tom jen trochu ubrat... Pokud ale rádi sami sebe mučíte a udoláváte prakticky nemožné, směle do toho.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz