Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Mario Pac – létající instalatér

  12:00aktualizováno  27. prosince 10:36
On je zpět? To není možné! Ale ano, je skutečně zpátky. Ptáte se kdo? No přeci náš stařičký známý - obtloustlý instalatér Mario, který se po krátké odmlce opět vrací na naše monitory. Jak se mu povede tentokrát?

Super Mario Pac

Platforma: Freeware
Výrobce: Hermitgames

Stáhnout

Super Mario PacNemusíte být ani velkými herními pamětníky, abyste znali proslulého italského instalatéra Maria. Vždyť tento hrdina urazil od doby svého narození dlouhou cestu, kterou započal kdysi dávno na SNESu, posléze pokračoval na dalších konzolích, mihl se i na osobních počítačích a dokonce o jeho eskapádách byl natočen i filmový snímek. Skutečně hvězdná kariéra, co říkáte? I když má Mario období největší slávy již nenávratně za sebou a pomalu mu s přibývajícím věkem docházejí síly, stále považován za tu největší herní ikonu své mateřské společnosti, Nintenda. Nyní je tedy po nějaké době zpět, zdařil se mu jeho návrat?

Volně šiřitelných klonů legendárního Maria vzniklo nespočetně. Jen tady na Plných Hrách jsme jich měli v minulosti už několik. A nutno podotknout, že většina z nich si byla navzájem podobná jako vejce vejci, takže šlo tedy spíše o remaky původní hry než o nové tituly, které by nás něčím překvapily. Super Mario PacNa jednu stranu je to dobré, protože máte jakousi záruku kvality, protože jste přibližně věděli, jak hra bude vypadat, ale na stranu opačnou vše ustrnulo na mrtvém bodě, nijak se nevyvíjelo a někoho to už mohlo nudit. Autoři dnešní hry Super Mario Pac šli ale vlastní cestou, a tak než aby kopírovali původní námět, rozhodli je jím pouze inspirovat.

Super Mario Pac tím pádem není jen další tuctovou plošinovkou, kterých najdete na internetu mraky. Náš hrdina dostal totiž do výbavy jakýsi jet-pack na vodní pohon, pomocí něhož může létat. Na začátku musí sestavit zelený sloup, z kterého vyroste masožravá kytka a tu pak musí pomocí jedu zničit, abyste postoupili dále. Vše je samozřejmě ztíženo tím, že se v daném levelu, který zaujímá pouze jedinou obrazovku, nacházejí i jiní poletující nepřátelé. Těm se samozřejmě musíte vyhýbat, neboť stačí se jich pouze dotknout a jste o život chudší, tak pozor na to! Potom si také musíte hlídat množství kapaliny, jíž je jet-pack poháněn. Ta se vám snižuje jednak za to, že létáte, ale také za to, že střílíte po nepřátelích.

Super Mario PacHerní prostředí se postupně mění, v podstatě co jeden svět, to jiná série graficky unikátních levelů. S přibývající délkou pobytu ve hře je také více nepřátel a vypořádat se s nimi je stále těžší a těžší. Nicméně věřím, že se vám zdárně povede a že se ve hře dostanete hodně daleko. K tomu by vám měl dopomoci vysoký počet životů, kterých je dokonce pět, což je docela vysoké číslo.

Svým technický vzezřením vás hra přenese o několik těch dlouhých let zpět, neboť grafika a hudba jakoby z oka vypadly svému vzoru. Tím pádem nečekejte nějaký moderní kabátek a spoustu efektů, nicméně i přes to vše působí decentně a koukat se na to rozhodně dá. Hratelnost je také na ucházející úrovni a pokud jste věrnými Mariovými fanoušky, potažmo máte rádi plošinovky a jiné podobné hry, je pro vás tento titul jako stvořený a strávíte nad tím jistě spoustu příjemných chvil.

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz