Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Mario World: New Levels – nové levely, starý hrdina

  12:00aktualizováno  14. srpna 11:08
Série her o známém hrdinovi Mariovi má bezpočet členů a dnešní hra je právě jedním z nich. Patří k těm kvalitním nebo bude lepší, když se na ni rychle zapomene? To se dozvíte v dnešní recenzi.
50

Super Mario World: New Levels

Platforma: Freeware
Výrobce: K-os

Stáhnout

Super Mario World: New LevelsPříběh hry není nijak originální. Ocitnete se v roli Maria, který musí zachránit svého uneseného kamaráda Peache. Únoscem je příšera zvaná Boomer a na to aby jste se dostali až k ní budete muset projít spousty levelů. Nebude to v žádném případě procházka růžovým sadem, všechny úrovně jsou doslova napěchovány všemožnými potvorami a také pastmi. Většinu nepřátel budete naštěstí moci zlikvidovat oblíbeným skokem na hlavu oné potvory a pasti se dají většinou překonat prostě tak, že je přeskočíte. Jestli Vám to zatím zní jako jednoduchá záležitost, máte pravdu. Přituhovat totiž začne až v pozdějších levelech a to hlavně díky promyšlenému designu úrovní. Přeskakování pastí budete muset správně načasovat, nebo bude nutné trpělivě likvidovat hordy nepřátel aby byl průchod dál snazší.

Super Mario World: New LevelsNaštěstí máte k dispozici funkce Save/Load, které jsou v této hře opravdu nezbytné. Pokud se chcete dostat co nejdál, bude velmi důležité projít první úrovně beze ztráty byť jediného života, takže se vyplatí po chybě radši nahrát pozici znovu, než pak později litovat nedočkavosti při procházení úrovněmi. Výhodou je, že ovládání hry je opravdu jednoduché, vystačíte si se šipkami a klávesami pro save a load. Oproti jiným Mariovkám postrádá tato verze možnost střílet po nepřátelích. Je sice možné, že jsem se k této vymoženosti ve hře nedostal, ale na druhou stranu, v popisu ovládání není uvedené klávesa pro střelbu, takže předpokládám, že ve hře skutečně chybí. Dle mého názoru je to škoda, protože by to značně oživilo jinak stereotypní skákání a uhýbání se. Hlavně by to ale přineslo spousty dalších možností při hraní a také designování úrovní. Když jsme u těch záporů, musím se zmínit ještě o dalších, které tato hra má – tím prvním je nutnost hrát hru v okně. Nepřišel jsem totiž na způsob jak přinutit hru přepnout do módu celé obrazovky. V dnešní době je to opravdu velký mínus, stejně jako poněkud podprůměrná grafika. Nejhorší ze všeho je zmenšení Super Mario World: New Levels Maria při ztrátě jednoho ze životů. Postavička ihned zpixelatí a vypadá to opravdu odpudivě. Posledním záporem této hry je občasná nekorektní funkčnost levelů. Tu a tam se zaseknete o neviditelnou překážku, nebo nepřepadnete přes okraj římsy hned, ale až po kroku navíc.

Samozřejmě má tato hra i kladné stránky, příkladem budiž vynikající design levelů. Všechny jsou něčím specifické a zajímavé, obsahují části jednodušší i velmi obtížné a sem tam se objeví i místo které přímo vyzývá k uložení hry, protože je stranou od veškerého dění. Po stránce grafické je tato hra spíše podprůměrná, nepřináší nic nového a svým zpracováním se nanejvýš vyrovná hrám podobného typu. Ani po stránce zvukové nečekejte nic excelentního, přestože hudba není špatná. Celkově je tato hra slušnou skákačkou, která ale mezi konkurencí ničím nevyniká.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 84 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz