Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Methane Brothers

  12:00aktualizováno  4. listopadu 2005 4:03
Existují hry, které nemají supermoderní grafiku, ale líbí se vám. Dokonce existují hry, které nemají žádný příběh či viditelný důvod je vůbec hrát, ale přesto je pořád hrajete. Super Methane Brothers patří přesně do té kategorie her, které disponují tím neidentifikovatelným kouzlem hratelnosti.
70

Super Methane Brothers

Platforma: Freeware
Výrobce: The Apache Software Team

Stáhnout

Super Methane Brothers

Existují hry, které nemají dokonalou super moderní grafiku, ale líbí se vám. Existují hry, které nemají skladby z nejnovějších hitů, ale přesto se vám jejich hudební doprovod dobře poslouchá. Dokonce existují hry, které nemají žádný příběh či viditelný důvod je vůbec hrát, ale přesto je pořád hrajete. Proč? Obsahují totiž jeden záhadný základní prvek a to je výborná zábava a skvělá hratelnost. Dnes vám představím hru, která opravdu stojí za to. Jmenuje se Super Methane Brothers.

Po jednoduché instalaci jsem našel ve složce s hrou pouze jediný file, a to samotný spouštěč hry. Neváhal jsem ani vteřinku a hru spustil. Po krátké animaci loga hry a prázdné tabulky jsem zmáčknul klávesu a dal se do hraní. Nejdříve mi nebylo moc jasné co a jak. Ovládáte zábavnou postavičku, a to klasicky šipkami pro pohyb a ještě Controlem, což slouží ke střílení. Z vaší oranžové brokovničky, či co to je, po výstřelu vyletí růžový oblak plynu. Tímto plynem musíte nejdříve otrávit nepřátele, kteří se v dané úrovni nalézají, a poté je vcucnout (tím samým tlačítkem) do vaší zbraně. Vcucnutím ale zábava nekončí, protože po dalším výstřelu vyletí nepřátelská postavička velkou rychlostí směrem, kam namíříte, tedy pokud namíříte do zdi, nepřítel se rozpadne a vypadne z něj plno různých jablíček, skleniček atd. Však to znáte, jsou to klasické body, a o ty tu běží. Čím více bodů, tím vyšší umístní ve skóre tabulce na konci hry. Tak to jsem popsal, co je úkolem, ale kde vlastně svojí postavičku ovládáte?

Super Methane Brothers

Co úroveň, to nové grafické prostředí. Každé kolo je pouze jedna obrazovka, která se nijak nehýbe. Je to přesně ohraničená plocha, na které se hraje. Ale úrovně jsou velmi variabilní, například bludiště, kotel, schody či různé jiné útvary, ve kterých skáčete a střílíte. Co se týče designu misí, je to opravdu vydařené dílko. Najdete tu třeba mise z vesmíru, Egypta, nějakého chrámu či z místnosti. Grafika je velmi barevná a infantilní, ale o to v takovéto hře jde, ne? Co se týče nepřátel, jde po vás velké množství různých „živočichů“. Například živé čtverce, které se posunují pouze po stěnách, nebo komáři, co si poletují po misi, jak se jim zachce. Dále tu jsou hlemýždi, co se plazí pouze sem a tam atd. Animace postaviček jsou naprosto skvělé, opravdu krásně povedené. Sloupy koulí očima, hlemýždi se plazí, vy si poskakujete... prostě paráda.

Hru dělá velmi zajímavou plno výtečných vychytávek. Například již zmíněné body, které jsou animované, a když z nepřítele náhodou vypadne formulka, tak vám začne ujíždět! Cenný bod, který vám ujíždí, to je opravdu originální a zábavné! Nebo v jedné misi máte sloupy, které vás dělí od nepřátel, tedy od úkolu hry. Ale sloupy jsou živé a dají se také nakazit! Takže je nakazíte a přesunete třeba na místo, odkud byste rádi vyskočili.

Super Methane Brothers

Všechno, co jsem už zmínil, považuji za naprosto dokonalé a zábavné. Ale přesto by tato hra nebyla tím, čím je, kdyby neobsahovala hudbu a zvuky, které obsahuje. Proto si je popíšeme. Hudba je veselá a rychlá, sice se neustále opakuje dokolečka, ale k takovéto hře opravdu sedne. Zvuky jsou také dobře udělané, střílení, skákání, bodování, vše je okomentováno nějakou zvukovou znělkou, která krásně ladí s atmosférou hry. Velmi dobrá znělka zazní třeba v momentě, kdy vám zbývá málo času na danou úroveň. Nebojte se, teď jsem se zmínil o časové tísni, ale ani jednou se mi nestalo, že bych danou úroveň nestihl. Na vše máte dostatek času. Tuto hru musím opravdu doporučit, například na depresi to ohromně pomáhá. Bezstarostná skákačka, co dodat? Snad jen, že má velkou spoustu misí, ještě se mi ji nepodařilo dohrát. A také to, abyste si ji stáhli. Za tak málo kb nic nedáte, ale zato se parádně pobavíte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů


Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

V temné Shadow Web nemůžete věřit jen vlastním očím

Shadow Web

Podobně jako v mnoha jiných hororech, i v Shadow Web musíte uniknout ze zamčené budovy a nenechat se sežrat. Hru...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz