Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Monster Painter Extreme - hra od tvůrců Icy Tower

  12:00aktualizováno  11:32
Jestliže se ještě i nyní rádi vracíte k zábavnému Icy Tower, který je mnoha lidmi považovám za jednu z nejlepších freeware her vůbec, pak by vám bezesporu nemělo uniknout ani dnešní originální dílko, pocházející z dílen stejných tvůrců.
70

Super Monster Painter Extreme

Platforma:
Výrobce: Free Lunch Design

Stáhnout

Monster PainterŘíká vám něco název studia Free Lunch Design? Jestliže si jej spojujete s hitovkami jako Zombiepox či třeba vskutku výtečný Icy Tower, který je mnoha hráči považován za úplnou špičku nezávislé tvorby a to díky své perfektně vyleštěné hratelnosti. Stejně jako kdykoliv předtím, i dnes přichází toto zahraniční vývojářské uskupení s dílkem vskutku nápaditým a neméně zábavným. Super Monster Painter Extreme se představuje v celé své kráse.

Všem, kdo si již přeložili anglický název, je jistě jasné, že hra bude mít něco společného s nestvůrami a kreslením – a vězte že to není vůbec daleko od pravdy. Základem je totiž čtvercová hrací plocha, kde ovládáte dva vzhledově odlišené malíře, jednoho pohybujícího se vedle tub s barvou vertikálně a jednoho horizontálně, přičemž k ovládání obou si zcela vystačíte s kurzorovými šipkami.

Ony tuby s modrou, červenou a žlutou barvou zde nejsou jen tak zbytečně, ve hře totiž sehrajou velice podstatnou roli. Hned zpočátku se vám začnou v čtvercovém prostoru uprostřed hromadit nepřátelé rozličných barev. Ty pak nestačí pouze jednoduše sestřelit Monster Painternějakou tou ostře nabitou zbraní – tito jedinci jsou podstatně náročnější. Jedinou možností kterak je zničit je srazit je proudem barvy, která odpovídá té jejich. Po žlutých bubácích tedy budete střílet z žluté tuby, po modrých zase z té modré. Vše se začně komplikovat ve chvíli, kdy se na scéně zjeví první fialový či oranžový nepřítel. K jejich likvidaci již nepostačí tři základní barvy, nýbrž je bude potřeba kombinovat. Střetem dvou prodů modré a červené tedy namícháte fialovou, žluté a červené oranžovou atp. Dokud budete mít na scéně pouze nepřátele jedné nebo dvou druhů zabarvení, dá se vše ještě vpohodě stíhat, ovšem ve chvíli, kdy budete muset skákat od tuby k tubě, se již pořádně zapotíte, to mi věřte.

Naštěstí je ve hře zabudovaná možnost, jejímž prostřednictvím lze pootočit tuby dle vlastní chuti – a můžete bez sebemenší přestávky pokračovat v likvidaci. V pokročilejších fázích jistě velice oceníte přítomnost power-upů, které vám velice často doslova zachráMonster Painterní život. Jestliže je v dané chvíli nějaký k dispozici, dá vám to obrazovka umístěná v levém rohu patřičně znát. Pak již stačí pouze dojít k tomuto přístroji jedním z charakterů a stisknout akční tlačítko, čímž se prvek aktivuje. Asi nejužitečnější vychytávkou je ta, která vám ke každé tubě na kratičký čas přidělí jednoho dělníka, díky čemuž se řady nepřátel pořádně pročistí. Hra končí ve chvíli, kdy je již počet barevných monster na obrazovce neúnosný, což můžete pozorovat na stupnici teploměru vpravo na boku.

Grafika by se sice jen těžko rovnala s některými velikány moderní doby, nicméně to výslednému dílku ani v nejmenším neubližuje. Použitá 2D grafika je velice přehledná a odává dílku své osobité kouzlo. Jistě originální počin jménem Super Monster Painter Extreme vyzkoušejte – nebudete litovat.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz