Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Rebound 3 – arkanoid?

  12:00aktualizováno  12:12
Také vás už omrzely ty obyčejné arkanoidy, kterých naleznete na internetu stovky, a to především zcela zdarma, ale přesto byste si je rádi zahráli trochu jinak? Pokud ano, mám pro vás zajímavou nabídku. Super Rebound 3 není jen tak obyčejný arkanoid, protože je inovován velmi zajímavě a hlavně je hratelný!

Super Rebound 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Dr Goo

Stáhnout

Super Rebound 3Přestože se arkanoidy už pěknou řádku let řadí mezi “zlatou klasiku“, jejich myšlenka neumírá a na freewarovém poli naopak. Začínající programátoři si na mušku obvykle vezmou nějaký jednoduchý námět, jakým arkanoidy bezesporu jsou. Těší se velké oblibě, zejména pak u hráčů mladších generací. Jistě jste si stačili všimnout, že dnešní plná hra s názvem Super Rebound 3 (dále jen SR3) je již třetím pokračování z dílny tvůrců říkajících si Dr Goo. I z toho by se dalo ihned na začátku soudit, že SR3 bude kvalitní titul, protože autoři během předcházejících dílů mohli vychytat všechny mušky. Myslíte, že se jim to povedlo? No, jen čtěte dále a posuďte sami.

Po spuštění nečekejte žádné intro, ba ani nějaké převratné menu. Barevně vás možná svojí rozmanitostí upoutá a někdo by se mohl zaposlouchat i do líbivých tónů v pozadí. Obsahově je však chudé. Pokud se nejdříve podíváte do položky “Options”, pak naleznete pouze nastavení hlasitosti zvuků a hudby, ale také hráčskou úroveň – začátečník nebo expert (rozdíl vysvětlím za chvíli). To je zhruba tak vše, co vám autoři dovolí. Pokud by vás zajímala aktuální tabulka dosavadních výsledků, pak klikněte na nápis “High-scores”. Poté už je nedočkavá položka “Start”, která čeká jen na to, až na ni kliknete, čímž se dostanete během momentu do hry samotné.

Super Rebound 3Spatříte-li první kolo, bude vám ihned jasné, oč se jedná. Ano, vše vypadá velice podobně starým dobrým arkanoidům, na něž jsme zvyklí. Jak již jsem totiž podotkl, SR3 má různé interesantní inovace, které přispějí k větší hratelnosti. To si však budete moci sami vyzkoušet již v prvním levelu. Jako vždy pohybujete jakousi destičkou, jež odpaluje za vaší asistence kuličku, která díky tomu lítá do všech možných i nemožných úhlů. Touto kuličkou se budete snažit zničit známé cihličky, které jsou pro začátek rozestavené do jednoduché podoby, jež nikomu nebude dělat problémy s rozbouráním. S postupem do dalších kol se bude obtížnost, zpodobněná především cihlami, mezi nimiž bude ona kulička pěkně kmitat, zvyšovat.

Nyní se již dostaneme k zajímavým inovacím, které autoři do SR3 zakomponovali. Jedná se především o ovládání destičky. Tu řídíte za pomocí myši a to nejen doprava a doleva, jak by se dalo čekat, ale i nahoru a dolů, tedy do všech různých směrů. Na začátku vám jsou přiděleny pouze tři životy, které nemůžete jen tak ztratit, protože pokud se dostane kulička na nejspodnější část obrazovky, tak se vrátí zpět do hry pod úhlem odrazu. Těchto dvou možností budete moci využít pouze tehdy, pokud si na začátku hry zvolíte obtížnost “začátečník”. Následující funkce této gamesy už spadají pod oba druhy úrovní – expert i začátečník. Především si jistě všimnete pavouka v horní části obrazovky, jenž je jakousi vstupní branou do dalšího levelu. Jeho život je znázorněn přímo nad ním a můžete ho zabít za pomoci tlačítka Shift, kterým na něj vyšlete nebezpečné střely. Než se pustíte do pavouka, tak je také důležité zničit co nejvíce cihliček, neboť hlavním cílem hry je nasbírat spousty bodíků na své konto. Zvýšit svoje skóre také můžete, pokud stihnete chytnout jakýsi bonus modré P, který vyhazuje sem tam prolítající letadélko. Ale pozor - šedivý bonus se stejným písmenem vám získané body ubere! Budete-li mít štěstí, pak vám nějaká zničená kulička může darovat různé bonusy, ať už pozitivní (např. prodloužení desky), nebo negativní (např. nemožnost dotknout se kuličky). Nejspíše poslední takovou novinkou je tlačítko Ctrl, které když stisknete, tak kulička začne “bláznit” – měnit směr, různě rotovat atd.

Super Rebound 3Autoři si na nás připravili celkem 5 levelů, kterými jako začátečník projdete velice snadno a dosáhnete jistě značně velkého skóre, ale jako expert to už nebude procházka růžovým sadem. Za hratelnost se tedy SR3 určitě nemusí stydět, ba naopak. Grafika nijak nezaostává za svými předchůdci, a troufám si říci, že na tento typ hry bohatě stačí (no však posuďte sami z okolních obrázků). Zvuková stránka je velice průměrná. Hudba, která se bude linout z vašich reproduktorů je vytvořena ve formátu mid, jenž sice málo zabere, ale za to není nijak uchvacující. Zvukové efekty nejsou na špatné úrovni. Jednu chvíli se mi zdálo, že slyším zvuk z komerční strategie HOMAM :-).

Podíváme-li se na Super Rebound 3 ze všech možných i nemožných úhlů, pak spatříme další odrůdu arkanoidu, tentokrát však s mnoha vylepšeními. Kdyby někdo tvrdil, že je to vytvořené na příliš jednoduché bázi, pak namítnu, že v jednoduchosti je přeci síla. Tato gameska poslouží jako dobrá zábava jak pro arkanoidové nostalgiky, tak i pro všechny ostatní pařany. Prostě taková “odreagovačka“.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz