Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Rumble - dokolečka, dokola

  12:00aktualizováno  8. srpna 2:40
Na dlouhé letní večery je Super Rumble doslova jako stvořený, nabízí totiž chytlavou hratelnost, jednoduché zpracování a koncept, jehož hratelnost vám vydrží na mnoho předlouhých hodin - a o to přeci jde především!
70

Super Rumble

Platforma: Freeware
Výrobce: viestituote

Stáhnout

Super RumbleNedávno ukončená a vyhlášená finská vývojářská soutěž Suomipelit byla co se kvalitních freeware projektů týče opravdu štědrá. Ostatně vzpomeňte si sami na $1#8220; simulatory plnehry.idnes.cz http:>Buggy Rally či Soosiz, kde obě získaly jasně nadprůměrnou osmičku. Také Super Rumble nebude za zmíněnou dvojicí zůstávat kdovíjak pozadu. Na stupně vítězů se sice neprotlačila, milovníkům logických rychlíků se ale líbit prostě musí.

Jak je již u podobných her zvyklostí, nedisponují kdovíjak překombinovaným konceptem, zato nabízí chytlavou hratelnost, která je navíc ještě prodloužena díky online evidenci nejlepších světových hráčů a vězte, že chcete-li se mezi tuto elitu probojovat, budete muset trénovat hodně dlouho. Super Rumble

Super Rumble je rozčleněna do několika levelů, mezi nimiž budete automaticky přesunováni a jež se pochopitelně liší obtížností. Základním hracím prvkem je kruh v jehož středu se nachází hlavní hrdina, malá nepohyblivá bublinka, jejíž jedinou možností pohybu je otáčení se kolem vlastního středu. Z okrajů velkého kruhu, který ji obklopuje se pak na ni valí další, tentokráte ale jinak barevné bublinky a jejím úkolem je všechny tyto pochytat. A to ne tak bez rozmýšlení. Stejně jako v mnoha jiných logických hříčkách i zde budete usilovat o stejnobarevné trojice a větší skupinky, které se musí navzájem dotýkat dostatečnou plochou. Pokud se vám podobné uskupení podaří vytvořit, všechny tyto prvky zmizí a vám se tak značně zpřehlední a uvolní místo na ploše – ba co víc, získáte kýžené bodíky. 

A tak to jde neustále do kola, pouze s malými obměnami. Začínáte totiž s jednoduchou trojicí barev a to v dSuper Rumbleosti vycházkovém tempu. Že byste snad správně skládat jednotlivé prvky na sebe nestíhali se tedy nemusíte ani v nejmenším obávat. V dalších levelech však přibudou další barvy a pohyb jednotlivých prvků se zvýší, což v případě, že se jich na vás valí jen v malých rozestupech několik a navíc ze všemožných směrů, nebude nic snadného a může se velice snadno stát, že budete bezhlavě otáčet základnou s cílem zachytit jednu bublinku a během toho, než se vám to podaří, přilepí se další dvě na naprosto nevhodná místa. Naštěstí i podobné zaváhání lze v několika následujících sekundách hravě napravit – i to je ale otázkou tréninku, který prostě budete muset Super Rumble věnovat, chcete-li se prodrat mezi nejlepší světové hráče.

Technická stránka hry je lehce nadprůměrná, celou dobu hraní se vám ze sluchátek bude linout příjemná melodie, která se ale bohužel neobměňuje a tak se až nezdravě rychle oposlouchá. I přes tento detail je třeba Super Rumble rozhodně doporučit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...Najdete na iDNES.cz