Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Squirrel – pustošivé choutky zrzavé veverky

  12:00aktualizováno  4:48
Nadpřirozená veverka vládnoucí hned několika různými zbraněmi, s nimiž dokáže bezproblémově kosit desítky nepřátel. Že vám to zní nemožně? Pak jste ještě nejspíše nepotkali hlavní hrdinku této arkády.
80

Super Squirrel

Platforma: Freeware
Výrobce: Digipen

Stáhnout

Super SquirrelZahraniční institut skrývající se pod názvem DigiPen na nás již dlouhou dobu chrlí jeden zajímavý studentský projekt za druhým, které se takřka automaticky řadí do nadprůměrné skupiny her. Není se čemu divit, tvůrci si totiž nechávají záležet jak na samotné technické stránce, tak i hratelnosti. Zářným příkladem budiž na první pohled vcelku obyčejná hopsačka Super Squirrel, z níž se však po několika málo minutách hraní rázem stává velice zajímavá a neotřelá gameska.

V hlavní roli se tedy dle očekávání ocitá zdánlivě obyčejná veverka, s obrovským huňatým ocasem a odvážným duchem, což bude muset v průběhu celé hry dokazovat. Postavena totiž bude před velké množství problémů, které je třeba řešit a to zpravidla násilnou cestou.

Super SquirrelCelá hra tedy začíná příjemným a dynamickým intrem, kde se lehce seznámíme s hlavní hrdinkou, která to následně rozjede již v úvodním tutoriálu, kde se prostřednictvím informačních cedulek dozvídáte, jak to vlastně v průběhu samotného hraní bude vypadat. Náplň vašeho snažení bude vpravdě jednoduchá, stačí jen poskakovat po plošinkách a sem tam skolit nějakého toho nepřítele.

Těch se zde bude nacházet vcelku slušná řádka, nejčastěji zvířecího původu stejně jako vy samotní. Setkáme se tedy s notně agresivní želvičkou a také králíkem s nějakou tou nebezpečnou zbraní v ruce. Navíc nevýhodou pro naši hrdinku je fakt, že její protivníci nemají v hlavě místo mozku seno jak tomu zpravidla bývá a pokusí-li se je obejít bez toho, aby se s nimi musela utkat, pustí se bez váhání za ní a pěkně jí její útěk osladí. Naštěstí ale ani nebudete mít potřebu utíkat, vybaveni jste totiž byli hned dvojicí účinných zbraní – jednou z nich je obyčejná rychlopalná zbraň, tou druhou zase na blízko použitelný meč. Obě tyto zbraně však nejsou konečné a v průběhu procházení prostředím občas narazíte na nějaké to jejich vylepšení. Ovšem pozor, ani se nepokoušejte zvedat zbraně svých protivníků, mohli byste být Super Squirrel totiž potrestáni nepříjemným úbytkem zdraví. To se dá opět dočerpat sběrem červených srdíček. Neméně podstatně pak jsou životy, jež můžete získat hned dvojím způsobem. První je sebráním magického S, které je občas k nalezení. Ten druhý zase spočívá v sebrání padesátky oříšků, které vás vyživí natolik, že si budete moci na konto o jeden život navíc připsat.

Technická stránka je pak příjemná a zdařilá, stejně jako samotná hratelnost – s naší hlavní hrdinkou si totiž užijete opravdu kupu zábavy. Jestliže tedy hledáte mírně neotřelou a hlavně zábavnou arkádu, určitě Super Squirrel vyzkoušejte, nebudete litovat.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 34 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz