Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Stun-N-Run - kdopak krade zvířátka?

  12:00aktualizováno  4:51
Zábavná a originální hopsačka s roztomilou retro grafikou, která vás nenechá ani na vteřinu vydechnout. Pomozte našemu doktorovi objasnit záhadu ukradených zvířátek a osvobodit je dřív, než s nimi bude ámen.
80

Super Stun-n-run

Platforma: Freeware
Výrobce: Natomic Studios

Stáhnout

Super Stun-n-runUprostřed noci vás probudí neodbytný telefon. Jiný by jej ignoroval a schoval hlavu v bezpečí peřiny, ale vy jako veterinář a odborník na záhady musíte být k dispozici ve dne v noci. A když začnou z celé planety záhadně mizet zvířata, není čas otálet. Nahodíte si ledabyle plášť a vyrážíte do první postižené země – tedy vlastně levelu. Natomic nejsou žádní zelenáči a na svém kontě mají hezkou řádku her, za všechny zmíním hopsačku Bananarama a simulátor MiniGolf. Jejich hry jsou překvapivě graficky kompaktní, věrně se drží pixel-artu, retro zpracování a často se účastní vývojářských soutěží . Načerpané zkušenosti transformují do originálních a na první pohled průměrných dílek. Ale odsoudit je předem by byla velká chyba.

Super Stun-N-Run je arkáda do posledního pixelu. V roli doktora budete muset v každém levelu osvobodit zajaté zvířátko v kleci? Ptáte se jak? Nu, pokaždé vede k tomuto cíli jiná cesta. Za všemi je ovšem sebrání tří barevných klíčů, které mají v Super Stun-n-runmoci jiná zvířátka v levelu. Dobrovolně je nevydají, a tak na ně musíte použít donucovací psychotronickou pušku – vaši jedinou zbraň. Někde stačí s její pomocí dosoukat opici, která klíček sundá, jindy musíte podráždit chameleona, aby z úlu vylákal včelu, kterou schramstne masožravka a místo ní vyplivne kýžený klíček. Zní to šíleně? Někdy je třeba chvíli dumat, než přijdete na správnou cestu ke klíčku, ale věřte, že je to velmi zábavná část hry. O poznání méně zábavnější jsou zákeřníci, který vás budou zdržovat od sbírání. A vy přitom potřebujete každou vteřinu jako sůl!

Pokud budete v hledání klíčků rychlí a ještě navíc stihnete vysbírat v levelu všechno ovoce, dočkáte se mezihry, ve které můžete získat extra bonusové body. S doktorem procestujete všechny kouty světa – od polární krajiny, přes deštný prales, až po vyprahlou poušť. A v každém prostředí se střídají nepřátelé a grafika. Po deseti Super Stun-n-run levelech se dočkáte finálního bosse, většinou jde o přerostlé a extrémně hbité zvířátko. Super Stun-N-Run je neustálá akce, u které si ani na okamžik nevydechnete. Možná vás bude bolet ruka, možná budete zuřivě mlátit do klávesnice a proklínat opičáka nebo fakíra. Po celou dobu ale budete mít úsměv na rtech, na každém kroku potkáte něco nového a to vás nutí jít dál.

Kouzelná retro grafika a hezký hudební doprovod jsou základem kvalitního technického zpracování. Co však potěší ještě víc, je dobrá kompatibilita se staršími systémy a hardwareově slabšími počítači. Je těžké si představit, jak by hra vypadala v novém kabátku, ale jsem přesvědčen o tom, že by jí nezbyla ani polovina současného kouzla. Super Stun-N-Run je hopsačka, kterou si jednoduše musíte vyzkoušet.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 29 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz