Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Super Transball 2 – přeprava kumulované energie

  12:00aktualizováno  10. března 11:05
Kdo z vás už dlouho nezkusil žádnou originálnost, má nyní příležitost. Naskýtá se příležitost stáhnou hru, kde vaším hlavním úkolem bude dopravit míček z místa A do B. Ale tak snadné to zase nebude!

Super Transball 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Brain Games

Stáhnout

Super TransballPo dlouhé době se mi podařilo ukořistit hru, která je svým nápadem opravdu velmi originální, ale co hlavně! Je i nadmíru zábavná. Určitě jste si povšimli, že poslední dobou se na celém internetu objevují nové freeware hry, které ovšem pouze kopírují nějaký kvalitní základ (Moorhuhn nebo podobně). Autoři úplně zapomínají na originalitu, která s sebou často přináší nové herní prožitky a s tím samozřejmě dobrou zábavu. Takovou hrou je právě Super Transball 2, kde je sice použita spousta nápadů starších, ale dokonale zkombinovaných do výborně hratelného celku.

Hned po spuštění a po úvodních, autorských obrazovkách se dostáváme do herního menu. Jistě si dokážete představit, co zde najdeme. Máte možnost přenastavit si ovládání (mimochodem to určitě učiňte, protože to původní jsem na klávesnici hledal asi 3 minuty), podívat se na Replay nebo změnit sadu levelů. Je zde i položka Instructions, kde je popsáno původní ovládání a samotný příběh gamesy. Vaším úkolem bude na cizích planetách najít a zpět na zemi přivést malé kuličky, které v sobě nesou obrovskou energii. Super TransballJelikož na Zemi v této daleké budoucnosti již nesvítí slunce, je to jediný způsob, jak energii alternativně získat. Míčky byly lidmi na planety rozmístěny záměrně, aby zde čerpaly energii z jiných hvězd a jsou ve většině případů chráněny před mimozemskými rasami.

Vaším dopravním prostředkem bude jedno ze tří kosmických plavidel, které si můžete vybrat před samotným startem. Liší se v síle zbraní a v rychlosti. Vaše loď na planetách podléhá silné gravitaci, takže ovládat ji a ještě uhýbat střelám nepřátel a nastraženým pastem není nikterak jednoduché. Nesmíte totiž narazit a vlastně se ani dotknout horizontu. V okamžiku, kdy v levelu najdete míček s energií, použijete na jeho přenesení váš tažný paprsek, který způsobí zvýšenou gravitační sílu mezi vámi a míčkem. Super TransballHned potom musíte míček dopravit úplně nahoru k hornímu okraji hrací plochy a vyvést ho tak do volného vesmíru. Na celou akci máte pouze omezené množství paliva, takže se vyvarujte plýtvání. Pokud držíte míček paprskem, tak se od něj nevzdalujte na veliké vzdálenosti, protože se může stát, že mu uletíte a on se od vás na chvíli odpoutá, než se k němu zase vrátíte. Je to zbytečná ztráta času, ale hlavně paliva.

Hra na pohled působí malinko zastarale, grafikou připomíná starší DOSovské hry, ale nijak jí to na kvalitě neubírá. Lepší zpracování by ji sice posunulo o stupínek výše, ale určitě by se to projevilo třeba i na velikosti souboru, která je pro mnohé z vás stěžejní. Zvuky jsou na průměru. Škoda jen absence hudby, která by úroveň určitě také zdvihla. Ale i přes malé technické nadostatky zůstává Super Transball 2 určitě mezi 10% těch lepších free her. Zkuste jej, neprohloupíte!


Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz