Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Superbike Racers - závody silničních motocyklů

  0:33aktualizováno  0:33
Arkádové závody motocyklů, které sice nemají s realitou mnoho společného, ale pokud budete úspěšní, můžete si "vytunit" svůj stroj k dokonalosti.
71

Superbike Racers

Platforma: Freeware
Výrobce: My Play City

  • obstojná grafika
  • možnost tuningu
  • nereálné kolize

Stáhnout
Superbike

Superbike Racers

Superbike Racers jsou trojrozměrné závody motocyklů, které se snaží oslovit početné fanoušky motosportu. Budiž jim ke cti, že se hned od počátku snaží zařadit mezi typické arkády. Ihned po prvních kolech je totiž jasné, že s realitou toho mnoho společného nemají.

Bohužel i samotná kategorie závodních arkád je poměrně košatým stromem a větev, na které se snaží udržet, je i v kategorii freeware vysoce konkurenční. Stylem jízdy bychom je totiž měli zařadit mezi tzv. "stunt" variace, kdy se hromada motocyklů či aut přetahuje na malém prostoru o těsné vítězství. I v Superbike Racers jsou kolize častým jevem, bohužel zde chybí druhá nutná podmínka - zajímavě koncipované tratě. Závodí se na klasických okruzích, které svou realitou sice možná mohou být věrné svým předlohám např. v počtu zatáček a stylu jízdy, ale jinak jde o velmi podobné bezrozměrné prostory.

Superbike

Superbike Racers

Jasným plusem je několik herních módů, kdy můžete závodit v jednotlivých závodech, nebo si určitou trať natrénovat v módu s pokořováním traťového rekordu. Nechybí i samozřejmě turnajový mód, kdy postupujete dále a o vašem úspěchu rozhodu finální umístění. Když k němu přičtete celkový čas, získáte vždy určité množství bodů. A zde Superbike Racers konečně připomínají klasické stunts závody, kdy si můžete "vytunit" motocykl nebo si rovnou koupit nový stroj.

Samotné závody už tak hladce neprobíhají. Záleží sice na tom, jak přísné nastavení zvolíte v případě kolizí, ale i při papírově nejrealističtější volbě to na trati vypadá, jakoby závodila skupinka lidí bez papírů (na hlavu). Na rovném úseku všichni dohání ostatní tím, že postaví motocykl na zadní kola, a v zatáčce kličkují jako zajíci před broky. V reálném závodě by objektivně nikdo nepřežil průjezd první zatáčkou. Jindy zase musíte stavět motorku na přední kolo, abyste se karambolům vyhnuli.

Superbike

Superbike Racers

Superbike Racers tak objektivně dávají smysl až při vyšších obtížnostech, kdy to začíná vypadat, že je vaši soupeři mají pod helmou i něco více, než jen dlouhé kadeře vlasů. Potom se dokáže celá skupinka i rozumně rozdělit a má smysl předjíždění a taktika. Jinak to totiž opravdu zpočátku vypadá jako hromadná vyjížďka výletníků.

Hra má hodně much, přesto jsou motocykly mezi arkádovými závody spíše vzácnějším jevem a i přes výše zmíněnou kritiku se při jízdě chovají jinak než automobily. A již to o sobě je pozitivem. Kdyby zde totiž závodily např. formule, nejspíš by se hodnocení nepřehouplo přes hranici dvaceti procent.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

71 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 36 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz