Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Superdimensional je arkáda, ve které nezmáčknete ani jedinou klávesu

  11:00aktualizováno  11:00
Jeden z vítězů třicátého kola soutěže Ludum Dare se jmenuje Superdimensional. V této arkádě neovládáte přímo nějakou postavu, ale pouze vytváříte trhliny do jiné dimenze tak, aby mohla valící se koule překonat všemožné nástrahy.
90

Superdimensional

Platforma: Freeware
Výrobce: PixelMind

  • stylové graficky, originální herně
  • zajímavý způsob ovládání (i když ne moc přesný)
  • krátké
  • některé pasáže jsou k vzteku

Stáhnout

Superdimensional | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Superdimensional

Ve hře Superdimensional je vaším úkolem provést kutálející se kouli skrz nebezpečné území plné nástrah a propastí. Dokážete ovšem kontrolovat trhliny do jiné dimenze, ve které se místo koule nachází vznášející se medúza. Hbitým střídáním dimenzí tak překonáváte propasti, nepřátele i lávová pole. A přitom hru ovládáte tak, že nezmáčknete jediné tlačítko.

Superdimensional

V této dvourozměrné arkádě sledujete neovladatelnou valící se kouli, která trochu popírá fyzikální zákony a valí se bez cizího přičinění. Jenže na cestě k cíli ji čeká mnoho nástrah. Tady rotující čepele, tady obrovská propast a nebo klidně jen trochu vyšší pahorek, přes který koule sama nepřejede. Do hry vstupuje druhá scéna, ve které se vyskytuje jakési alterego naší koule.

Superdimensional

Tím je poletující příšera podobná medúze, která má zcela jiné fyzikální vlastnosti než těžká koule. Medúza se pomalu vznáší a dokáže překonat mnoho nebezpečí s nadhledem. Navíc je její dimenze jiná, než dimenze, ve které ovládáte kouli. Kde je v jednom světě nepokořitelná stěna, ve druhé může být jeskyně a podobně. Je třeba dimenze střídat a vymýšlet, jak by se mohla entita, kterou zrovna ovládáte mohla dostat dál.

Zábava přichází ve chvíli, kdy kombinace obou světů nabídne řešení, ale také specifická nebezpečí. V éterickém světě medúzy vás chce něco neustále sníst, v roli koule je vaším nepřítelem i obyčejná roklina.

Superdimensional

Superdimensional má zvláštní druh ovládání. Je zjevně koncipované pro přístroje s dotykovou obrazovkou, protože během hraní nezmáčknete ani jednu klávesu. Přecházení mezi světy se odehrává pomocí posunutí myši, což je sice originální, ale i trochu krkolomné. Na druhou stranu, kdo řekl, že jde o jednoduchou hru?

Na stránce soutěže Ludum Dare je možné mimo jiné najít i vezi pro Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz