Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Superdimensional je arkáda, ve které nezmáčknete ani jedinou klávesu

  11:00aktualizováno  11:00
Jeden z vítězů třicátého kola soutěže Ludum Dare se jmenuje Superdimensional. V této arkádě neovládáte přímo nějakou postavu, ale pouze vytváříte trhliny do jiné dimenze tak, aby mohla valící se koule překonat všemožné nástrahy.
90

Superdimensional

Platforma: Freeware
Výrobce: PixelMind

  • stylové graficky, originální herně
  • zajímavý způsob ovládání (i když ne moc přesný)
  • krátké
  • některé pasáže jsou k vzteku

Stáhnout

Superdimensional | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Superdimensional

Ve hře Superdimensional je vaším úkolem provést kutálející se kouli skrz nebezpečné území plné nástrah a propastí. Dokážete ovšem kontrolovat trhliny do jiné dimenze, ve které se místo koule nachází vznášející se medúza. Hbitým střídáním dimenzí tak překonáváte propasti, nepřátele i lávová pole. A přitom hru ovládáte tak, že nezmáčknete jediné tlačítko.

Superdimensional

V této dvourozměrné arkádě sledujete neovladatelnou valící se kouli, která trochu popírá fyzikální zákony a valí se bez cizího přičinění. Jenže na cestě k cíli ji čeká mnoho nástrah. Tady rotující čepele, tady obrovská propast a nebo klidně jen trochu vyšší pahorek, přes který koule sama nepřejede. Do hry vstupuje druhá scéna, ve které se vyskytuje jakési alterego naší koule.

Superdimensional

Tím je poletující příšera podobná medúze, která má zcela jiné fyzikální vlastnosti než těžká koule. Medúza se pomalu vznáší a dokáže překonat mnoho nebezpečí s nadhledem. Navíc je její dimenze jiná, než dimenze, ve které ovládáte kouli. Kde je v jednom světě nepokořitelná stěna, ve druhé může být jeskyně a podobně. Je třeba dimenze střídat a vymýšlet, jak by se mohla entita, kterou zrovna ovládáte mohla dostat dál.

Zábava přichází ve chvíli, kdy kombinace obou světů nabídne řešení, ale také specifická nebezpečí. V éterickém světě medúzy vás chce něco neustále sníst, v roli koule je vaším nepřítelem i obyčejná roklina.

Superdimensional

Superdimensional má zvláštní druh ovládání. Je zjevně koncipované pro přístroje s dotykovou obrazovkou, protože během hraní nezmáčknete ani jednu klávesu. Přecházení mezi světy se odehrává pomocí posunutí myši, což je sice originální, ale i trochu krkolomné. Na druhou stranu, kdo řekl, že jde o jednoduchou hru?

Na stránce soutěže Ludum Dare je možné mimo jiné najít i vezi pro Linux.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Témata: Linux

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz