Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Survivor - zkuste přežít!

  12:00aktualizováno  5. března 2:42
Že se v budoucnosti stanou krvavé sporty masovou zábavou, to je už skoro jisté. Alespoň by se tak dalo usuzovat podle množství her a filmů zabývajících se tímto tématem. Ani autor hry Survivor nevidí budoucnost jinak.

Survivor

Platforma: Freeware
Výrobce: Elmargo

Stáhnout

SurvivorJsou hry, u kterých přemýšlet musíte a jsou hry, u kterých se přemýšlet nedoporučuje. Survivor patří do té druhé kategorie. Ano, chápete správně. Tentokrát nás nečeká žádné řešení logických rébusů, žádné strategické plánování ani adventurní tápání. Jediné, čeho budeme mít požehnaně, je čistá akce plná střílení, výbuchů a všeho ostatního, co ke hře tohoto typu patří.

Pokud by si snad někdo z vás chtěl tuhle akční řežbu pokazit nějakým příběhem, může si zkusit nějaký vymyslet sám. Třeba že se nalézáme v daleké budoucnosti, kde se ve speciálních arénách utkávají geneticky upravení jedinci s všelijakými roboty, krvelačnými stvůrami a kdoví jakou jinou havětí. To zní celkem dobře, ne? A právě do takové arény budete uvrženi i vy.

SurvivorCíl hry je celkem jasný – přežít. Abyste to ovšem dokázali, budete muset dělat spoustu různých věcí. Tak zaprvé, budete muset střílet. Hodně střílet, nejlépe na nepřátele. Zadruhé, měli byste sbírat nejrůznější bonusové předměty. Zatřetí... už jsem říkal, že budete muset střílet? No zkrátka, nebude to nic jednoduchého, zvlášť když uvážíte, že každou chvilku se do arény teleportují noví nepřátelé. Když už si budete myslet, že už by měl tenhle level každou chvíli skončit, objeví se maximálně tak lékárnička, a pokud se k ní stačíte doploužit, jede se dál. Aby to ale nebylo tak nefér, objevují se v aréně kromě lékárniček i další předměty. Velice příjemným balíčkem je nesmrtelnost, která vás na chvíli zbaví starostí o svůj život. Hodí se i zvýšení pohyblivosti a zapomenout nesmím ani na bonusy pro zrychlenou a trojnásobnou střelbu. Každý boj ale jednou končí, i utrpení vámi ovládaného a těžce zkoušeného monstra. Jeho vítězoslavná gestikulace po vyčištění celé úrovně však jen předznamenává další bitvu v dalším levelu. Ty jsou ve hře mimochodem pouze čtyři, takže nějaký extra dlouhý herní zážitek nečekejte. Poslední úroveň vám sice může dát pořádně zabrat, ale i tak zvládnete celou hru za jediný večer. Pravdou ale je, že na obtížnosti hře hodně přidává nemotorné ovládání, které neumožňuje použít myš. Navíc se v některých chvílích nedá zároveň jít a střílet, což vše ještě více znesnadňuje.

SurvivorNaopak grafické zpracování hry, to má rozhodně co nabídnout. Ačkoliv samotné arény jsou poměrně nezajímavé, oživuje je množství povedených nepřátel a zvláště pak speciálních efektů. Zvuková stránka hry za tou grafickou také nijak nezaostává. Po celou dobu zápasu vás bude provázet skandování diváků, které se zintenzivní pokaždé, když se vám podaří sejmout nějakou nepřátelsky naladěnou kreaturu. To má pak velký vliv na atmosféru hry. Za povšimnutí stojí také překvapivě kvalitní komentáře hlavního hrdiny, které občas pronáší, když je zasažen.

Jestli se tedy potřebujete po perném dni u něčeho vybít, pak Survivor se k tomuto účelu docela dobře hodí.

Autor:


Témata: Robot

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz